Niedziela, 23 czerwca
Imieniny: Wandy, Zenona
Czytających: 1160
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Pastuchów: Możesz zostać rycerzem!

Poniedziałek, 28 lutego 2011, 8:10
Aktualizacja: 13:27
Autor: KO
Pastuchów: Możesz zostać rycerzem!
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Trzy są rycerza przymioty święte: czystość w miłości i prawdzie, cześć rycerska moc uczynku rodząca oraz sprawność orężna, ku obronie słabych i przestrodze niesprawiedliwych. Jeśli nie brak Ci ich, a do tego masz ukończone 16 lat, nie czekaj! Zgłoś się do Bractwa Rycerskiego św. Barbary.

Bractwo właśnie organizuje nabór do XIII-wiecznej drużyny. A ponieważ wiek mamy XXI, to zgłoszenia rycerze przyjmują mailowo. Jeśli skończyłeś/aś 16 lat i chcesz reprezentować Bractwo św. Barbary na turniejach łuczniczych i rycerskich, napisz na adres: bractworsb@o2.pl.

Bractwo działa jako stowarzyszenie Fratres Milites Sancti Barbarae. Jego siedzibą jest Pastuchów. Celem tej organizacji jest zrzeszenie osób zainteresowanych odtwarzaniem historii oraz działanie na rzecz zachowania substancji zabytkowej naszego regionu.

Więcej informacji o Bractwie św. Barbary: Zabawa w zbroję przyodziana. A w naszej galerii kilka zdjęć z III Festynu Średniowiecznego w Pastuchowie, który w lipcu zorganizowało Bractwo pod patronatem Świdniczki. Więcej zdjęć: tutaj.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group