Czwartek, 29 lutego
Imieniny: Lutosława, Romana
Czytających: 946
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Jaworzyna Śląska: Można składać wnioski

Poniedziałek, 9 października 2023, 7:57
Aktualizacja: 10:58
Autor: red
Gmina Jaworzyna Śląska: Można składać wnioski
Fot. UM Jaworzyna Śląska
Zmieniono procedurę ubiegania się o przydział bądź zamianę mieszkania komunalnego. Zgodnie z decyzją radnych miejskich, wnioski mieszkaniowe należy składać do 31 października danego roku na rok następny. Dotyczy to także budynku po dawnej siedzibie Urzędu Miejskiego, który zostanie udostępniony mieszkańcom na początku 2024 r.

Uchwałę w sprawie zmiany procedury podjęli radni podczas sesji, która odbyła się 13 września. Aktualnie wnioski mieszkaniowe należy składać w terminie do 31 października danego roku na rok następny. Ponadto, poza dotychczasowymi kryteriami dotyczącymi warunków najmu lokali wchodzących w skład mieszkaniowego zasobu gminy Jaworzyna Śląska wprowadzono nowe kryterium umożliwiające przydział lokalu dla osób, które: „zamieszkują w lokalu, który ze względu na jego położenie (kondygnację), wyposażenie techniczne i wielkość nie jest odpowiedni dla wnioskodawcy lub osób wspólnie zamieszkujących z powodu: podeszłego wieku tych osób, schorzeń narządów ruchu lub niepełnosprawności w stopniu znacznym, w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych.”

Na początku 2024 roku przewiduje się oddanie do użytku 12 mieszkań w przebudowanym budynku przy ul. Wolności 9 (dawnej siedzibie Urzędu Miejskiego). Budynek posiada windę oraz spełnia wszelkie wymogi dla osób starszych, schorowanych czy niepełnosprawnych, dlatego w szczególności takie osoby bądź rodziny, które są najemcami mieszkań komunalnych i wyrażają chęć do zamiany lokalu, zachęcamy do składania wniosków.

Wszelkich informacji w tym zakresie można zasięgnąć w Urzędzie Miejskim
w Jaworzynie Śląskiej przy ul. Powstańców 3, w pok. nr 10 w godzinach pracy urzędu oraz pod numerami telefonu: 74 848 90 00 w. 33 lub 74 848 93 10 w.38.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group