Niedziela, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 983
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Świdnica: Multimedia dla gminnych szkół

Sobota, 24 marca 2018, 17:09
Autor: red
Gmina Świdnica: Multimedia dla gminnych szkół
Fot. Gmina Świdnica
Dzięki dotacji w wysokości 150 tys. zł trzy gminne placówki oświatowe w: Lutomi Dolnej, Mokrzeszowie i Pszennie zyskały nowoczesny sprzęt komputerowy.

Tablice multimedialne, laptopy, tablety, urządzenia wielofunkcyjne, klocki LEGO do programowania, platformy edukacyjne z zasobami do wszystkich przedmiotów podnoszą kluczowe kompetencje uczniów i są ogromnym wsparciem dla nauczycieli. Lekcje poprowadzone przy użyciu multimedialnego sprzętu dają nam nieograniczone możliwości – mówią uczniowie gminnych szkół, którzy mieli okazję skorzystać z nowoczesnego sprzętu.

Projekt „Równe szanse w Gminie Świdnica”, współfinansowany jest z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020, którego celem jest podniesienie u uczniów kompetencji kluczowych oraz właściwych postaw i umiejętności niezbędnych na rynku pracy, oraz rozwijanie indywidualnego podejścia do ucznia, szczególnie ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

Łącznie do 3 szkół biorących udział w projekcie trafiło ogółem:

5 szt. tablic multimedialnych z projektorami,
15 szt. laptopów,
1 kserokopiarka,
4 urządzenia wielofunkcyjne,
16 tabletów,
8 zestawów klocków lego do nauki programowania,
pomoce dydaktyczne do nauk matematyczno-przyrodniczych, gry edukacyjne i łamigłówki, plansze i modele edukacyjne, zestawy do eksperymentów, szachy/warcaby oraz zestawy pomocy do gabinetów logopedycznych.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group