Niedziela, 23 czerwca
Imieniny: Wandy, Zenona
Czytających: 1161
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Musical na zakończenie

Poniedziałek, 21 lutego 2022, 7:54
Aktualizacja: 10:55
Autor: red
Świdnica: Musical na zakończenie
Fot. Gmina Świdnica
Takie chwile ja te warto celebrować jak najdłużej. 18 lutego na deskach świdnickiego teatru grupa uzdolnionej wokalnie i teatralnie młodzieży zaprezentowała musical „Dzielmy się nadzieją”.

- Daliście nam, dorosłym piękną lekcję życia – mówiła ze wzruszeniem wójt gminy Świdnica dziękując młodym wykonawcom za poruszający występ. Warto być dobrym, warto pomagać bo dobro wraca w dwójnasób i o tym pamiętajcie.

W dniach od 16 do 21 sierpnia 2021 r. i od 31 stycznia do 5 lutego 2022 roku grupa uzdolnionej wokalnie i teatralnie młodzieży z placówek oświatowych gminy Świdnica pracowała pod kierunkiem instruktorów Anny Lutz, Dariusza Jarosa, Tadeusza Szarwaryna przy współpracy Joanny Jaros, Lidii Obidzińskiej i Pawła Zająca nad materiałem wokalnym, tanecznym i tekstowym związanym z realizacją przedstawienia.

Skąd pomysł na musical?

Na bazie wcześniej nagranych piosenek warsztatowych pojawił się pomysł na połączenie muzyki z teatrem nawiązującym do elementów profilaktyki, a w szczególności problemu zamknięcia się młodych ludzi w świecie technologii, a przez to zaniedbywania wzajemnych relacji rówieśniczych i rodzinnych zarówno przez młodzież, lecz jakże często również przez dorosłych. W tym cyfrowym świecie często zapominamy o rzeczywistości, która realnie dotyka każdego człowieka – jego wrażliwości, uczuć, trosk i problemów, z którymi coraz trudniej jest poradzić sobie w osamotnieniu – mówi Tadeusz Szarwaryn.

Na finał przedstawienia zabrzmiała piosenka „Dzielmy się nadzieją” będąca od 2020 roku hymnem Towarzystwa Przyjaciół Chorych „Hospicjum” w Świdnicy.

"Dzielmy się nadzieją, niewiela nam potrzeba, by dotknąć nieba.
Dotyk dłoni w każdej chwili, który tyle dobra czyni
i nadziei słowo, budzi życie na nowo" (T.Szarwaryn)

Pamiętam ten dzień przed 10 laty, kiedy dyrektor Szarwaryn i Dariusz Jaros przyszli do mnie z takim pomysłem, może trochę szalonym, ale pomyślałam że na pewno będzie z tego coś dobrego. Każde podsumowanie warsztatów wokalnych było takim radosnym dniem dla mnie i z pewnością dla rodziców również. Śpiewajcie, bo ludzie którzy śpiewają są naprawdę dobrzy – mówiła Teresa Mazurek podczas uroczystego podsumowania 10. edycji warsztatów wokalnych.

Pierwsze warsztaty odbyły się w roku 2012 i odbywają się cyklicznie każdego roku w okresie ferii zimowych lub wakacji. Absolwenci warsztatów swoją przyszłość związali z edukacją muzyczną i od kilku lat odnoszą sukcesy podczas konkursów, festiwali i przeglądów wokalnych na forum ogólnopolskim. Należy również podkreślić, że niektórzy uczestnicy warsztatów wokalnych stanowią już dzisiaj wsparcie w produkcji materiału dźwiękowego jako wolontariusze i muzycy.

Gmina Świdnica znana jest z wielu talentów wokalno-muzycznych uczniów. Dlatego w 2012 roku zrodził się pomysł, by ten wielki potencjał wykorzystać i ukierunkować na dalszy rozwój. Przychylność wójt gminy Świdnica Teresy Mazurek, której bliskie sercu są wszelkie działania na rzecz młodego pokolenia sprawiła, że od 10 lat realizowana jest ta forma wypoczynku w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Lubachowie.

Pomysłodawcami organizacji warsztatów są Dariusz Jaros- muzyk, kompozytor, aranżer, autor tekstów, instruktor Młodzieżowego Domu Kultury i Tadeusz Szarwaryn – dyrektor Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Pszennie- muzyk, kompozytor, autor tekstów. Warszaty organizowane są dzięki wsparciu wójt gminy Świdnica Teresy Mazurek, dyrektor Gminnego Zespołu Oświaty Marii Jaworskiej oraz kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Doroty Waliszak. Podczas uroczystego podsumowania dziesięciu edycji warsztatów wokalnych była również okazja do wręczenia podziękowań, które otrzymali: wójt gminy Teresa Mazurek, zastępca wójta Bartłomiej Strózik, dyrektor GZO Maria Jaworska, kierownik GOPS Dorota Waliszak, dyrektor Szkolnego Schroniska Młodzieżowego w Lubachowie Sebastian Krzywda, a także prowadzący warsztaty: Tadeusz Szarwaryn, Anna Lutz, Dariusz Jaros, Lidia Obidzińska i Paweł Zając.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group