Niedziela, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 914
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: MZN apeluje do mieszkańców: Zabezpieczajmy mieszkania i klatki schodowe przed mrozem

Środa, 21 listopada 2012, 14:57
Aktualizacja: 14:59
Autor: red.
Świdnica: MZN apeluje do mieszkańców: Zabezpieczajmy mieszkania i klatki schodowe przed mrozem
Fot. archiwum
W związku z nadchodzącym okresem zimowym Miejski Zarząd Nieruchomości w Świdnicy rozesłał informacje do mieszkańców o konieczności dokonania niezbędnych zabezpieczeń przed negatywnymi skutkami niskich temperatur i opadów śniegu.

Informacja od poniedziałku jest rozwieszana na tablicach informacyjnych w blisko 500 klatkach schodowych w budynkach komunalnych oraz wspólnot mieszkaniowych, zarządzanych przez MZN. Akcja ma zostać powtórzona za miesiąc.

Zaapelowaliśmy do właścicieli i najemców, by zabezpieczyli wszystkie okna i drzwi, w użytkowanych lokalach, w tym w piwnicach, strychach a także WC na klatkach schodowych – wylicza Eugeniusz Grzesik, dyrektor MZN w Świdnicy.

Powód?
Doświadczenia poprzedniego roku. Bardzo silne mrozy i przemarzanie ziemi sprawiło, że niezabezpieczone rury zamarzały. Chcemy tego uniknąć i jestem przekonany, że z pomocą mieszkańców z problemem się uporamy. Tu nie chodzi o wykonanie wielu prac, ale zwyczajne domknięcie okien np. w piwnicy, ich uszczelnienie, bądź założenie zaślepek np. ze styropianu – wyjaśnia Eugeniusz Grzesik.

W rozesłanej informacji MZN przypomina również o tak podstawowych zasadach jak zamykanie za sobą drzwi wejściowych do budynku oraz okien na klatce schodowej i w pomieszczeniach piwnicznych.

Niestety często zdarza się tak, że okna piwniczne nie są zamykane, podobnie z drzwiami. Niby to jest oczywiste, ale niestety stanowi to spory problem – dodaje dyrektor Grzesik.

Przed wyjazdem na dłuższy okres MZN zaleca zakręcenie głównego zaworu gazowego i wodnego w lokalu. Opuszczone mieszkanie można pozostawić pod opieką wybranej osoby, a w MZN można pozostawić informacje umożliwiające kontakt z tą osobą (telefon, adres), co będzie pomocne w przypadku ewentualnej awarii.

W przypadku potrzeby oszklenia czy uszczelnienia płytą części wspólnych w budynku lub konieczności zabezpieczenia wspólnej instalacji wodno-kanalizacyjnej należy zgłosić taką potrzebę w dziale technicznym MZN-u (tel. 74-852-40-71 wew. 46 lub 48). Do zadań lokatora należy zabezpieczenie skuteczne instalacji wodno-kanalizacyjnych w pomieszczeniach mieszkalnych, w tym WC na klatkach schodowych.

W przypadku wystąpienia awarii instalacji wodnej, udostępnione zostaną całodobowe punkty poboru wody, w miarę potrzeb mieszkańców.
Będą one dostępne w budynkach:
- ul. Kopernika 3 (parter),
- ul. Garbarskiej 23 (parter),
- ul. Łukasińskiego 7 (parter)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group