Środa, 27 października
Imieniny: Iwony, Sabiny
Czytających: 979
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Buków: Na dożynki do Bukowa

Poniedziałek, 5 sierpnia 2013, 17:42
Aktualizacja: 17:45
Autor: red.
Buków: Na dożynki do Bukowa
Fot. UM Żarów
Jak co roku, z początkiem września w gminie Żarów spotykają się rolnicy, aby świętować zakończenie całorocznych prac polowych. Dożynki gromadzą nie tylko rolników, ale również rzesze sympatyków folkloru i wiejskich wyrobów.

W tym roku gospodarzem gminnych dożynek będą mieszkańcy Bukowa i to oni, wspólnie z organizatorami przygotują dla wszystkich uczestników szereg rozmaitych atrakcji. Ronicy z gminy Żarów za swoje plony dziękować będą w niedzielę, 15 września - W przygotowanym programie artystycznym każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie.

Tradycyjne konkursy, w których udział będą brały sołectwa, stowarzyszenia, Koła Gospodyń Wiejskich na najlepsze stoisko wiejskie, produkt lokalny oraz najpiękniejszy ogród przydomowy organizuje, jak corocznie Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania "Szlakiem Granitu". W tym roku, po raz drugi już sołectwa będą mogły również zaprezentować, jak bardzo aktywna jest ich wieś. Co się u nich zmieniło? W jaki sposób wspólnie się integrują? Jak dbają o swoją miejscowość? To wszystko mieszkańcy będą mogli pokazać biorąc udział w konkursie fotograficznym oraz filmowym "Nasza wieś - nasza mała ojczyzna" - tłumaczy Przemysław Sikora z Referatu Oświaty Funduszy Zewnętrznych i Promocji Urzędu Miejskiego w Żarowie.

Oprócz tradycyjnych konkursów, na wszystkich mieszkańców czekać będzie dużo dobrej zabawy, wspólne muzykowanie z zaproszonym zespołem oraz dużo swojskiego jadła na stoiskach sołeckich.

Regulaminy konkursów organizowanych przez Lokalną Grupę Działania i żarowski Urząd Miejski oraz karty zgłoszeń można pobrać ze stron internetowych: www.lgd-szlakiemgranitu.pl oraz www.um.zarow.pl

(UM Żarów)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group