Sobota, 29 stycznia
Imieniny: Józefa, Franciszka, Zdzisława
Czytających: 531
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Na pomoc kotu

Poniedziałek, 12 czerwca 2017, 17:36
Autor: red
Świdnica: Na pomoc kotu
Fot. Straż Miejska Świdnica
Do Straży Miejskiej wpłynęło zgłoszenie o kocie, który wpadł do głębokiej niszy piwnicznej przy ul. K. Pułaskiego w Świdnicy i nie może się z niej wydostać.

Przybyli na miejsce strażnicy, nie chcąc angażować Straży Pożarnej, pożyczyli z pobliskiej budowy drabinę i jeden z funkcjonariuszy zszedł po niej na pomoc zwierzęciu. Kot, nie czekając na pomoc człowiek, sprytnie skorzystał z drabiny i samodzielnie uwolnił się z pułapki i szybko oddalił w nieznanym kierunku.

Strażnicy miejscy jednocześnie przypominają, że pozostawienie psa przed sklepem przywiązanego do bariery, ławki, ogrodzenia może być przyczyną do wszczęcia postępowania w sprawach o wykroczenie przez organy odpowiedzialne za ład i porządek publiczny. Do takiej sytuacji doszło przy jednym ze sklepów na Oś. Młodych w Świdnicy. Strażnicy zostali poinformowani, że pies przywiązany do bariery przed sklepem szczeka i skacze na przechodniów. Przechodzący tamtędy mężczyzna, wystraszony zachowaniem psa, postanowił ustalić adres zamieszkania opiekuna zwierzęcia. Strażnicy miejscy przeprowadzili postępowanie z właścicielem czworonoga i zgodnie z Kodeksem Postępowania w Sprawach o Wykroczenie i zakończyli je przez pouczenie.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group