Sobota, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 726
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

powiat świdnicki: Na "pracownika banku"

Poniedziałek, 13 lutego 2023, 7:56
Aktualizacja: 12:57
Autor: red
powiat świdnicki: Na "pracownika banku"
Fot. KPP Świdnica
Ponad 24 tysiące złotych straciła mieszkanka powiatu świdnickiego, która padła ofiarą oszustwa na „pracownika banku”.

W piątek 10 lutego br. do świdnickiej komendy zgłosiła się 33-latka, która padła ofiarą oszustwa. Do mieszkanki powiatu świdnickiego zadzwonił mężczyzna, podając się za pracownika banku, w którym kobieta ma konta. Kobieta uwierzyła, że rozmawia z osobą z banku, bo na jej telefonie wyświetliła się nazwa jej banku.

Rozmowa z mężczyzną, także nie wzbudziła podejrzeń kobiety, bowiem pytał o informacje o jakie pytają zwykle pracownicy infolinii banku czyli te, które potrzebne są w celu weryfikacji rozmówcy.

Rzekomy konsultant przekazał 33-latce informację, że ktoś ustawił 5 przelewów stałych z jej konta. Kiedy 33-latka zaprzeczyła wykonaniu tej operacji bankowej, mężczyzna oświadczył, że prawdopodobnie doszło do włamania na jej konto i że on może pomóc przy anulowaniu tych przelewów. Mężczyzna oświadczył, że będą przychodzić kolejne powiadomienia które ona ma potwierdzić. I tak tez się stało, w aplikacji pojawiło się zapytanie czy 33-latka, chce anulować zlecenia. Kobieta potwierdziła to pinem.

Zgodnie z poleceniem rzekomego konsultanta 33-latka miała się rozłączyć, a następnie kiedy po 20 minutach próbowała ponownie połączyć się z konsultantem nie było już to możliwe. I to wzbudziło jej podejrzenia

W banku ustaliła, że wszystko, co wcześniej usłyszała było oszustwem, w efekcie którego straciła ponad 24 tyczące złotych.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group