Środa, 27 października
Imieniny: Iwony, Sabiny
Czytających: 997
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Na sto kolejnych lat

Piątek, 14 lipca 2017, 13:34
Autor: red
Świebodzice: Na sto kolejnych lat
Fot. UM Świebodzice
– To dla nas historyczna chwila. 106 lat temu powstała pierwsza wytwórnia lin i powrozów, dziś budujemy nowy zakład. Mam nadzieję, że będzie obecny w Świebodzicach przez kolejny wiek – mówił wyraźnie wzruszony Lubomir Trojanowski, prezes PPHU Defalin Group S.A.

12 lipca wmurowano akt erekcyjny pod budowę nowego zakładu tej firmy, zlokalizowanego w Podstrefie Świebodzice Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Invest-Park”.

Na uroczystość zaproszony został Burmistrz Miasta Bogdan Kożuchowicz, przedstawiciele Rady Nadzorczej Defalinu, prezes firmy wykonawczej, inspektor nadzoru, projektanci.

- To dla mnie wielki powód do radości, że kolejna firma, wywodząca się z miasta, postanowiła kontynuować rozwój właśnie tutaj, w Świebodzicach – podkreślał burmistrz Bogdan Kożuchowicz. – Państwo, przedsiębiorcy, jesteście konstrukcją, na której opiera się nasza lokalna gospodarka, dajecie miejsca pracy, gwarantujecie rozwój i postęp. Dziękuję za to i serdecznie gratuluję. Wierzę, że firma będzie przez kolejne sto lat wspierać swoimi produktami rolników na całym świecie. A przy okazji rozsławiać Świebodzice.

Obecnie prowadzone są prace przy budowie pierwszej hali, o powierzchni 6,3 tys. m2, do której w grudniu bieżącego roku zostaną przeniesione linie do produkcji taśm PP. Hala może pomieścić 6 linii o łącznym potencjale produkcyjnym ok. 720 ton miesięcznie.

Prezes Lubomir Trojanowski wraz z zaproszonymi gośćmi uroczyście wmurował akt erekcyjny pod nową halą. W ozdobnej tubie znalazły się m. in. materiały promocyjne firmy, zdjęcia z uroczystości, zapisane na nośniku, przekazany przez burmistrza Bogdana Kożuchowicza herb miasta a także aktualny egzemplarz gazety miejskiej – dwutygodnika społeczno-samorządowego „Gazeta Świebodzicka”.

* * *

Defalin jest producentem sznurków rolniczych oraz taśm polipropylenowych. Istnieje na rynku od ponad 100 lat - w roku 1911 powstała Mechaniczna Fabryka Lin i Powrozów, dziś firma Defalin Group S.A. kontynuuje zapoczątkowaną w tamtych czasach produkcję wyrobów powroźniczych. Obecnie jest firmą o silnej i wiodącej pozycji na rynku krajowym i zagranicznym produktów opakowaniowych dla rolnictwa oraz przemysłu.

Na działce o powierzchni 3,5 ha w Podstrefie Świebodzice firma wybuduje dwie nowoczesne hale produkcyjno-magazynowe o łącznej powierzchni 12 tys. m2.

Zakończenie całej inwestycji planowane jest do końca roku 2021. Wówczas zakład całkowicie przeniesie się z ulicy Towarowej.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group