Poniedziałek, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdaleny
Czytających: 555
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Nadzwyczajna sesja i Msza św. w Strzegomiu

Wiadomości: Strzegom
Poniedziałek, 12 kwietnia 2010, 11:35
Aktualizacja: 11:38
Autor: UMiG Strzegom
Fot. UMiG Strzegom
Strzegomianie łączą się w bólu z całym narodem, który z ogromnym żalem i niedowierzaniem przyjął wiadomość o tragicznej śmierci Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego, Jego małżonki, parlamentarzystów, ministrów, wojskowych i duchownych, którzy zginęli w drodze na obchody 70. Rocznicy Zbrodni Katyńskiej.

Burmistrz Strzegomia Lech Markiewicz wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej w Strzegomiu Tadeuszem Wasyliszynem wystosowali już kondolencje do Premiera RP Donalda Tuska oraz Marszałka Sejmu RP Bronisława Komorowskiego. Wyrazili solidarność z całym narodem oraz zapewnili o swoim duchownym wsparciu.
Na znak Żałoby Narodowej na gmachu Urzędu Miejskiego w Strzegomiu oraz na budynkach pozostałych instytucji i prywatnych domach zawisły flagi z kirem, mieszkańcy zapalają znicze i uczestniczą w nabożeństwach, które odbywają się w strzegomskich kościołach w intencji Ofiar Katastrofy.

Na wtorek 13 kwietnia na godz. 11.30 zaplanowano w Urzędzie Miejskim w Strzegomiu okolicznościową sesję Rady Miejskiej, po której, o godz. 12.00, w Bazylice odbędzie się msza św.

Zachęcamy także wszystkich do składania swoich wpisów w księdze kondolencyjnej, która zostanie wyłożona w sali posiedzeń Urzędu Miejskiego dziś od godz. 13.00.

Przez cały okres obowiązywania Żałoby, ci którzy będą chcieli wpisać się do księgi, będą mogli uczynić to do godz. 20.00

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group