Czwartek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 999
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Nagrody w dziedzinie kultury – wnioski do 15 sierpnia

Piątek, 1 sierpnia 2014, 15:15
Aktualizacja: 15:20
Autor: red.
Świdnica: Nagrody w dziedzinie kultury – wnioski do 15 sierpnia
Fot. archiwum
Do 15 sierpnia przyjmowane są wnioski w sprawie nagród w dziedzinie kultury. Zgodnie z uchwałą nr XLIII/521/10 Rady Miejskiej w Świdnicy z dnia 26 marca 2010 r. z wnioskiem o przyznanie nagrody mogą wystąpić m. in. jednostki kultury i oświaty, stowarzyszenia działające w mieście w zakresie kultury, czy Komisja Kultury, Sportu i Współpracy Międzynarodowej Rady Miejskiej w Świdnicy.

Powinien on zawierać: dane osobowe kandydata proponowanego do nagrody lub nazwę podmiotu i jego adres, informację dotyczącą całokształtu dotychczasowej działalności albo informację o osiągnięciach, za które nagroda ma być przyznana oraz uzasadnienie.

Dla osób najbardziej wyróżniających się w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury, których miejscem zamieszkania lub terenem działania jest miasto Świdnica, przewidziano nagrodę indywidualną lub zbiorową w formie pieniężnej albo rzeczowej. Nagrody przyznawane są w szczególności: artystom, twórcom, organizatorom przedsięwzięć kulturalnych, popularyzatorom kultury, pracownikom miejskich jednostek kultury i oświaty.

Wnioski należy składać do 15 sierpnia w Urzędzie Miejskim w Świdnicy (ul. Armii Krajowej 49), pok. nr 27, zaadresowane na Departament Edukacji, Kultury i Spraw Społecznych – Referat Kultury, Sportu i Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi.

Uchwała w sprawie nagród jest do wglądu w Referacie Kultury, Sportu i Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi oraz umieszczona na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Świdnicy – www.bip.um.swidnica.pl (prawo lokalne).
Szczegółowe informacje można uzyskać pod nr tel. 74 856 28 52.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group