Środa, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 982
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Nagrody za kulturę

Sobota, 9 stycznia 2021, 11:31
Autor: red
Świdnica: Nagrody za kulturę
Fot. UM Świdnica
Przyznano stypendia Prezydenta Miasta Świdnicy w dziedzinie kultury.

Stworzenie słuchowiska biograficznego, które ma na celu przybliżenie świdniczanom wybitnej postaci astronom Marii Kunic, wykonanie dokumentacji fotograficznej architektury Świdnicy, stworzenie nowoczesnej kompozycji elektronicznej – swoistego elektronicznego hymnu miasta oraz rozwój zdolności wokalnych - to projekty, które zrealizowane zostaną w tym roku w ramach stypendium Prezydenta Miasta Świdnicy, Beaty Moskal-Słaniewskiej w dziedzinie kultury. Ich ideą jest pomoc świdniczanom w zrealizowaniu ciekawych przedsięwzięć, związanych z twórczością artystyczną i upowszechnianiem kultury.

Kacper Bortkiewicz na wykonanie dokumentacji fotograficznej architektury Świdnicy i okolic z lotu ptaka otrzyma 3600 zł. Zdjęcia publikowane będą dwa razy w tygodniu na portalu Instagram wnioskodawcy – swidnica_okiem_drona. W ramach programu stypendialnego wykonanych zostanie także 12 filmów dotyczących historii i zabytków Świdnicy. Kacper Bortkiewicz jest uczniem Technikum Ekonomicznego w Świdnicy na profilu fotografii i multimediów. Jest jednym z najmłodszych licencjonowanych operatorów dronów w Polsce.

Piotrowi Kozub na stworzenie nowoczesnej kompozycji elektronicznej – swoistego elektronicznego hymnu Świdnicy przyznano 5400 zł. Jest on multiinstrumentalistą, wokalistą, instruktorem oraz autorem muzyki i tekstów, aktywnie koncertuje na arenie polskiej i międzynarodowej. Rozwija swoje umiejętności w dziedzinie produkcji muzycznej oraz inżynierii dźwięku, prowadzi zajęcia dla dzieci i młodzieży. Z kilkuset sampli nagranych na ulicach, w fabrykach, sklepach chce stworzyć aranżacje i nowoczesną kompozycję, w której zawarte będą m.in. głosy świdniczan, odgłosy miasta czy też oryginalny hejnał. Zmontowane ma zostać to wszystko razem z nowoczesnym teledyskiem.

Dariusz Miziarski na stworzenie słuchowiska biograficznego, które ma na celu przybliżenie mieszkańcom Świdnicy wybitnej postaci astronom Marii Kunic otrzyma 5 400 zł. Na potrzeby projektu zostanie skomponowana autorska ścieżka dźwiękowa, minimum sześć instrumentalnych kompozycji muzycznych, które wzmocnią przekaz i odbiór tej formy oraz oddadzą klimat tamtych czasów. Finalnym produktem tego projektu będzie płyta audio CD, słuchowisko będzie można także pobrać w wersji cyfrowej ze strony internetowej.

Jagodzie Kurzawie na rozwój zdolności wokalnych przyznano 3 600 zł. W ramach stypendium uczestniczyć będzie w kursach, warsztatach oraz indywidualnych zajęciach wokalnych, weźmie udział w festiwalach piosenki oraz zakupi profesjonalne aranżacje muzyczne. Jagoda Kurzawa jest laureatką wielu konkursów i festiwali piosenek, m.in.: Międzynarodowego Festiwalu Piosenki ”Dolnośląska Nutka”; „Kruszwicka Nuta 2020”; Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki „Kwietnik”; Przeglądu Piosenki Filmowej Musicalowej.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group