Czwartek, 29 października
Imieniny: Wioletty, Jacka
Czytających: 625
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Nagrodzeni najlepsi… ale nie siatkarki z III LO

Wiadomości: Świdnica
Czwartek, 2 września 2010, 12:24
Aktualizacja: Piątek, 3 września 2010, 8:22
Autor: Karolina Osińska
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Ponad 64 tys. zł przeznaczyły władze powiatu na narody dla najlepszych tegorocznych maturzystów oraz uczniów, którzy w różnych olimpiadach, konkursach oraz zawodach sportowych reprezentowali nasz powiat na forum wojewódzkim, ogólnopolskim, a nawet światowym. Podczas uroczystości w środę, 1 września, stypendiów nie otrzymały jednak siatkarki z III Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy. – Zostałyśmy pokrzywdzone – mówi Aleksandra Wieczorek, uczennica III LO i zawodniczka MKS Świdnica. – Sprawdzę, dlaczego tak się stało – obiecał starosta Zygmunt Worsa.

Czeki na kwotę od 200 do 500 zł wręczone zostały 175 osobom: 28 maturzystom, 71 olimpijczykom oraz 76 sportowcom. Najlepsi maturzyści wytypowani z każdej szkoły ponadgimnazjalnej naszego powiatu otrzymali po 500 zł. Najlepszą maturzystką w powiecie jest Jagoda Klonowska, która uzyskała imponujący wynik – 98,20 proc. z egzaminu maturalnego. Druga jest jej koleżanka z tej samej szkoły – z Zespołu Szkół Ogólnokształcących, czyli z II LO - Agata Nawojowska, która uzyskała 97,80 proc. Trzeci wynik w powiecie - 97,20 proc. – wywalczyła podczas matur Stanisława Sandler z Zespołu Szkół Ogólnokształcących ze Świebodzic.


***
Oto lista najlepszych maturzystów:

Zespół Szkół Nr 1 w Świdnicy
1. Stella Nogacka 68,80%
2. Urszula Byrska 66,50%
Zespół Szkół Hotelarsko Turystycznych w Świdnicy
1. Karolina Nowak 94,40%
2. Marta Kantorosińska 79,20%
Zespół Szkół Nr 3 w Świdnicy
1. Maksymilian Wojewoda 83,00%
2. Patrycja Łętek 78,00%
Zespół Szkół Budowlano- Elektrycznych w Świdnicy
1. Robert Paruch 75,80%
2. Mateusz Pradelski 73,80%
Zespół Szkół Mechanicznych w Świdnicy
1. Jan Przednowek 88,80%
2. Grzegorz Cieślik 85,20%
Zespół Szkół Ekonomicznych w Świdnicy
1. Ewelina Gostkowska 89,80%
2. Piotr Gójski 88,20%
Zespół Szkół w Świebodzicach
1. Piotr Komarnicki 78,20%
2. Kornel Gidelski 72,40%
Zespół Szkół w Żarowie
1. Kinga Salamon 74,20%
2. Aleksandra Zadylak 72,40%
Zespół Szkół w Strzegomiu
1. Klaudia Kowal 76,20%
2. Małgorzata Pietyra 73,40%
I Liceum Ogólnokształcące w Świdnicy
1. Malwina Kotowicz 91,28%
2. Ewa Rubaszewska 90,78%
Zespół Szkół Ogólnokształcących w Świdnicy
1. Jagoda Klonowska 98,20%
2. Agata Nawojowska 97,80%
Zespół Szkół Ogólnokształcących nr III w Świdnicy
1. Małgorzata Ścigajło 92,20%
2. Mateusz Puławski 91,00%
Zespół Szkół Ogólnokształcących w Świebodzicach
1. Stanisława Sandler 97,20%
2. Anna Jusiel 95,00%
Zespół Szkół Ogólnokształcących w Strzegomiu
1. Krzysztof Synowiecki 95,80%
2. Piotr Opałka 95,80%
***

- Wśród olimpijczyków i zwycięzców prestiżowych konkursów znaleźli się laureaci zmagań z zakresu wiedzy hotelarskiej, konkursów na najlepsze miniprzedsiębiorstwo, laureaci konkursów polonistycznych, matematycznych, artystycznych, finaliści zawodów sportowo-obronnych, turniejów motoryzacyjnych, fotograficznych, wiedzy o Internecie, finaliści olimpiad geograficznych, wiedzy o Unii Europejskiej czy konkursów historycznych. Są także uczniowie, którzy jeszcze w trakcie nauki w liceum otrzymali indeksy na Politechnikę Wrocławską – wylicza Monika Żmijewska, rzecznik prasowy starostwa.


***
Oto nagrodzeni za wyniki na konkursach i olimpiadach:

Zespół Szkół Budowlano-Elektrycznych w Świdnicy
1. Michał Kochanowski - I miejsce drużynowo w Międzyszkolnym Konkursie Budowlanym "Magiczna Kielnia"- etap wojewódzki, I miejsce indywidualnie w Międzyszkolnym Konkursie Budowlanym "Magiczna Kielnia" w konkurencji tynkowanie - etap wojewódzki
2. Marcin Dąbrowski - I miejsce drużynowo w Międzyszkolnym Konkursie Budowlanym "Magiczna Kielnia"- etap wojewódzki, II miejsce indywidualnie w Międzyszkolnym Konkursie Budowlanym "Magiczna Kielnia" w konkurencji wykonanie okładziny - etap wojewódzki
3. Marcin Kowynia - I miejsce drużynowo w Międzyszkolnym Konkursie Budowlanym "Magiczna Kielnia"- etap wojewódzki, II miejsce indywidualnie w Międzyszkolnym Konkursie Budowlanym "Magiczna Kielnia" w konkurencji murowanie - etap wojewódzki
4. Gabriel Malina -III miejsce w konkursie "Najlepszy Uczeń w Zawodzie Elektryk" -etap wojewódzki
Zespół Szkół Ekonomicznych w Świdnicy
1. Beata Myrt - wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Narodowego Banku Polskiego "Rola pieniądza zastępczego na ziemiach polskich i jego znaczenie w gospodarce państwa w XIX I XX wieku"
2. Ewa Banasik - laureatka XV Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepsze Młodzieżowe Miniprzedsiębiorstwo Produkcik 2010, I miejsce w IX Regionalnych Targach Młodzieżowej Przedsiębiorczości, Certyfikat Uniwersytetu Cambridge
3. Krystyna Lasko - II miejsce w XV Ogólnopolskim Konkursie na Najlepsze Młodzieżowe Miniprzedsiębiorstwo Produkcik 2010, I miejsce w IX Regionalnych Targach Młodzieżowej Przedsiębiorczości, Certyfikat Uniwersytetu Cambridge
4. Katarzyna Wolna - II miejsce w XV Ogólnopolskim Konkursie na Najlepsze Młodzieżowe Miniprzedsiębiorstwo Produkcik 2010, I miejsce w IX Regionalnych Targach Młodzieżowej Przedsiębiorczości, Certyfikat Uniwersytetu Cambridge
5. Joanna Jadach - laureatka XV Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepsze Młodzieżowe Miniprzedsiębiorstwo Produkcik 2010, I miejsce w IX Regionalnych Targach Młodzieżowej Przedsiębiorczości, Certyfikat Uniwersytetu Cambridge
6. Monika Chrąchol - I miejsce w IX Regionalnych Targach Młodzieżowej Przedsiębiorczości, II miejsce w XV Ogólnopolskim Konkursie na Najlepsze Młodzieżowe Miniprzedsiębiorstwo Produkcik 2010, Certyfikat Uniwersytetu Cambridge
7. Ewelina Kikta - laureatka XV Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepsze Młodzieżowe Miniprzedsiębiorstwo Produkcik 2010, I miejsce w IX Regionalnych Targach Młodzieżowej Przedsiębiorczości, I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie "Euro walutą naszej przyszłości"- w kategorii praca plastyczna, Wyróżnienie w XIV Konkursie Recytatorskim Poezji Religijnej
8. Agnieszka Falkiewicz - II miejsce w XV Ogólnopolskim Konkursie na Najlepsze Młodzieżowe Miniprzedsiębiorstwo Produkcik 2010, I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie "Euro walutą naszej przyszłości", I miejsce w IX Regionalnych Targach Młodzieżowej Przedsiębiorczości
9. Elżbieta Janus - laureatka XV Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepsze Młodzieżowe Miniprzedsiębiorstwo Produkcik 2010, I miejsce w IX Regionalnych Targach Młodzieżowej Przedsiębiorczości, Certyfikat Uniwersytetu Cambridge
10. Robert Śmiłek - finalista XV Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepsze Młodzieżowe Miniprzedsiębiorstwo Produkcik 2010
11. Aleksander Szkurłat - finalista XV Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepsze Młodzieżowe Miniprzedsiębiorstwo Produkcik 2010
12. Anna Wróblewska - finalistka XV Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepsze Młodzieżowe Miniprzedsiębiorstwo Produkcik 2010
13. Anna Kalina - finalistka XV Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepsze Młodzieżowe Miniprzedsiębiorstwo Produkcik 2010
14. Aleksandra Inorowicz - III miejsce w Dolnośląskim Konkursie Dziennikarskim na Szkolną Gazetkę - "Szkoła 25 lat później"
15. Małgorzata Ledwołk - III miejsce w Dolnośląskim Konkursie Dziennikarskim na Szkolną Gazetkę - "Szkoła 25 lat później"
16. Paulina Ożóg - III miejsce w Dolnośląskim Konkursie Dziennikarskim na Szkolną Gazetkę - "Szkoła 25 lat później", II miejsce w Dolnośląskim Konkursie Literackim "Losy mojej rodziny w latach 1939-1945"
17. Sylwia Piotrowska - III miejsce w Dolnośląskim Konkursie Dziennikarskim na Szkolną Gazetkę - "Szkoła 25 lat później"
18. Paweł Kubarski - wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie "Wyszedłem z mroku do światła! Zwyciężyłem! Nie biorę narkotyków!"
19. Michał Dudycz - III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie "Diaporama 2010"
20. Marta Ząbek - III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie "Euro walutą naszej przyszłości"- w kategorii praca multimedialna
21. Michalina Kuca - III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie "Euro walutą naszej przyszłości"- w kategorii praca plastyczna
22. Żaneta Macinkiewicz - wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie organizowanym przez Ministerstwo Finansów na scenariusz do filmu animowanego o tematyce ekonomicznej
23. Joanna Rutecka - wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie organizowanym przez Ministerstwo Finansów na scenariusz do filmu animowanego o tematyce ekonomicznej
24. Anna Gerus - wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie organizowanym przez Ministerstwo Finansów na scenariusz do filmu animowanego o tematyce ekonomicznej
25. Izabela Czubaszek - wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie organizowanym przez Ministerstwo Finansów na scenariusz do filmu animowanego o tematyce ekonomicznej
26. Paulina Byczko - wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie "Euro walutą naszej przyszłości"- w kategorii praca plastyczna
Zespół Szkół Mechanicznych w Świdnicy
1. Piotr Kiełtyka - I miejsce w eliminacjach Wojewódzkich Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego, IX miejsce w finale XIV Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego
2. Paweł Rychel - I miejsce w eliminacjach Wojewódzkich Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego, IX miejsce w finale XIV Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego
3. Damian Sroka - I miejsce w eliminacjach Wojewódzkich Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego, IX miejsce w finale XIV Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego
4. Maciej Magoch - laureat programu TVP1 " Śpiewaj i walcz"- udział w Koncercie Debiutów XLVII Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Perkusista Zespołu "ZERO PROCENT"
Zespół Szkół w Strzegomiu
1. Paulina Kopeć - dyplom uznania za udział w Ogólnopolskim Konkursie Ekologicznym "EKO-PLANETA" 200
2. Sabina Oleksyk - osiągnięcia na szczeblu wojewódzkim i ogólnopolskim w Ogólnopolskim Projekcie "Moja firma w mojej gminie"
3. Natalia Dziadura - osiągnięcia na szczeblu wojewódzkim i ogólnopolskim w Ogólnopolskim Projekcie "Moja firma w mojej gminie"
I Liceum Ogólnokształcące w Świdnicy
1. Ewa Pilarczyk - wyróżnienie w eliminacjach okręgowych XIV Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności, udział w Ogólnopolskim Konkursie Zarządzania Firmą JA TITAN 2010
2. Piotr Zaremba - wyróżnienie za wynik w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny, udział w zawodach drugiego stopnia XXXVI Olimpiady Geograficznej i XIX Olimpiady Nautologicznej
3. Ewa Bizoń - udział w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny , udział w Ogólnopolskim Konkursie Zarządzania Firmą JA TITAN 2010
4. Wiktor Komorowski - tytuł finalisty z wyróżnieniem w eliminacjach centralnych XXXIV Olimpiady Artystycznej -sekcja plastyki
5. Bartosz Czarnotta - finalista VIII edycji Misyjnej Olimpiady Znajomości Afryki, finalista Zawodów Centralnych XIII edycji Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej
6. Jędrzej Mirowski - finalista Zawodów Centralnych Olimpiady o Finansach "Banki w akcji"
Zespół Szkół Ogólnokształcących w Świdnicy
1. Paulina Kadziewicz - laureatka XX Olimpiady Teologii Katolickiej
2. Mateusz Legut - finalista LVI Olimpiady Chemicznej
3. Patrycja Koperska - finalistka XXXIV Olimpiady Artystycznej w sekcji plastyki
4. Maciej Krogel - finalista XL Olimpiady Literatury i Języka Polskiego
5. Dawid Tymiński - finalista XL Olimpiady Literatury i Języka Polskiego
6. Hubert Jaworski - I miejsce w VIII Powiatowym Konkursie Matematycznym, Certyfikat Politechniki Wrocławskiej ukończenia Studium Talent – fizyka, nagroda w Konkursie Matematycznym Kangur
7. Agnieszka Lisowska - finalistka LV Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego,
8. Daria Urbańczyk - udział w XXXIII finale centralnym Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom"
9. Gabriela Szcząbrowska - finalistka II Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Psychologicznej, udział w etapie okręgowym Olimpiady Biologicznej
10. Karolina Kaczmarek - finalistka II Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Psychologicznej
11. Damian Gajecki - VI miejsce w etapie centralnym XVIII Ogólnopolskich Mistrzostw Pierwszej Pomocy, wyróżnienie w etapie okręgowym Olimpiady Biologicznej, wyróżnienie za wyniki w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym Kangur
12. Magdalena Mazur - VI miejsce w etapie centralnym XVIII Ogólnopolskich Mistrzostw Pierwszej Pomocy
13. Magdalena Naklicka - VI miejsce w etapie centralnym XVIII Ogólnopolskich Mistrzostw Pierwszej Pomocy
14. Marta Wójcik - VI miejsce w etapie centralnym XVIII Ogólnopolskich Mistrzostw Pierwszej Pomocy
15. Julia Więckowicz - VI miejsce w etapie centralnym XVIII Ogólnopolskich Mistrzostw Pierwszej Pomocy
16. Natalia Kozicka - VI miejsce w etapie centralnym XVIII Ogólnopolskich Mistrzostw Pierwszej Pomocy
17. Mateusz Mik - udział w półfinale IV Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Internecie DialNet Masters 2010
18. Adrian Trzciński - udział w półfinale IV Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Internecie DialNet Masters 2010
Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr III w Świdnicy
1. Magdalena Półtorak - wyróżnienie w Ogólnopolskim konkursie literacko-plastycznym im. prof. Wiktora Zina "Słowem, piórem i węglem"
2. Kamil Lach - wyróżnienie w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym "Labirynt Świata"
Zespół Szkół Ogólnokształcących w Strzegomiu
1. Bartłomiej Bogacz - Certyfikat Politechniki Wrocławskiej ukończenia Studium Talent - matematyka
2. Mateusz Zalewski - Certyfikat Politechniki Wrocławskiej ukończenia Studium Talent - matematyka
3. Aleksandra Michałowska - Certyfikat Politechniki Wrocławskiej ukończenia Studium Talent - fizyka
4. Kamila Kucharska - Certyfikat Politechniki Wrocławskiej ukończenia Studium Talent - fizyka
5. Patryk Stopyra - za zdobycie indeksu na Wydział Podstawowych Problemów Technicznych za celujące wyniki w ramach Studium talent – matematyka
6. Wojciech Partyka - za zdobycie indeksu na Wydział Podstawowych Problemów Technicznych za bardzo dobre wyniki w ramach Studium talent – matematyka
7. Piotr Opałka - Certyfikat Politechniki Wrocławskiej ukończenia Studium Talent – fizyka, wyróżnienie za uzyskany wynik w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym Kangur 2010
8. Aleksander Zięcina - za zdobycie indeksu na Wydział Podstawowych Problemów Technicznych za celujące wyniki w ramach Studium talent - matematyka
9. Jakub Demkiewicz - Certyfikat Politechniki Wrocławskiej ukończenia Studium Talent - fizyka i matematyka
***

Wreszcie przyszedł czas na uhonorowanie osiągnięć sportowych. Na ten moment czekało pięć siatkarek z III LO, które dowiedziały się wcześniej, że mimo sukcesów, stypendium nie otrzymają. Dziewczęta słuchały nazwisk nagradzanych koleżanek i kolegów i czekały na zakończenie uroczystości, aby dowiedzieć się, czemu one nie zasłużyły na stypendia.

Osiągnięcia sportowe uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z naszego powiatu mają spore. Tomek Kałamarz zdobył I miejsce drużynowo w konkurencji pistolet dowolny podczas Mistrzostw Europy Juniorów oraz I i II miejsce na Mistrzostwach Polski w strzelectwie sportowym. Natalia Król uzyskała II miejsce w konkurencji pistolet sportowy na Międzynarodowych Mistrzostwach Wybrzeża w strzelectwie sportowym. Mamy nawet finalistów mistrzostw świata. Jakub Pawiłojć to zdobywca VII miejsca na Mistrzostwach Świata Juniorów w bobslejach, które odbyły się w St. Moritz oraz XIII miejsca w generalnej klasyfikacji Pucharu Europy w bobslejach. Mariusz Ślepokura także zdobył VII miejsce w Mistrzostwach Świata Juniorów w bobslejach w konkurencji czwórek, jest on też członkiem kadry narodowej juniorów w bobslejach. Izabela Korzystka wywalczyła II miejsce na Mistrzostwach Świata Juniorów Ju-Jitsu w Grecji, a Urszula Tabak i Dorota Kuska świetnie jeżdżą konno zdobywając I miejsca w konkurencjach Trial na Mistrzostwach Polski Ligi Western i Rodeo. Adriana Grabowicz uzyskała I miejsce w nominacji do reprezentacji Polski na Mistrzostwach Świata Judo.


***
Oto nagrodzeni sportowcy:

Zespół Szkół Hotelarsko-Turystycznych w Świdnicy
1. Przemysław Bloch - II miejsce na dystansie 50 metrów stylem klasycznym w II Ogólnopolskich Zawodach Pływackich w Sprincie o Puchar Klubu Kibica pod patronatem Burmistrza Miasta Świebodzic, III miejsce na dystansie 50 metrów stylem klasycznym w I Międzynarodowych Mistrzostwach Świebodzic w Pływaniu o puchar miast partnerskich, I miejsce na dystansie 50m stylem klasycznym w IX Międzynarodowych Zawodach Pływackich Pogranicza, III miejsce na dystansie 50m stylem dowolnym w IX Międzynarodowych Zawodach Pływackich Pogranicza, III miejsce na dystansie 50 metrów stylem klasycznym w Otwartych Letnich Mistrzostwach Dolnośląskiego Okręgowego Związku Pływackiego pod honorowym patronatem Pana Witolda Krochmala, Burmistrza Gminy Wołów
2. Malwina Skiślewicz - reprezentantka Miasta i Powiatu na arenie międzynarodowej w Zespole Tańca Narodowego i Estradowego "Krąg"
Zespół Szkół Nr 3 w Świdnicy
1. Patrycja Moczadłowska - IV miejsce w XV Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Sportach Letnich w dyscyplinie Lekka Atletyka-pchnięcie kulą
2. Michał Mazur - II miejsce w kategorii Junior Młodszy Mistrzostwa Polski BMX 13.09.2009, II miejsce w kategorii Junior Młodszy Puchar Polski BMX, VI miejsce w kategorii Junior Puchar Polski BMX 15.05.2010
3. Daniel Szymczak - V miejsce w kategorii Junior Młodszy Mistrzostwa Polski BMX 13.09.2009, III miejsce w kategorii Junior Młodszy Puchar Polski BMX,
4. Mateusz Woźniak - III miejsce w Mistrzostwach Polski Zrzeszenia Ludowe Zespoły Sportowe w zapasach styl klasyczny kadetów, I miejsce w eliminacjach do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży zapasy styl klasyczny, VI miejsce na Międzynarodowym Turnieju w Holandii - zapasy styl klasyczny
5. Mariola Paszkowska - członek Zespołu Folklorystycznego "Kostrzanie" Reprezentant Powiatu na arenie międzynarodowej w Międzynarodowych Festiwalach Folklorystycznych
Zespół Szkół Budowlano-Elektrycznych w Świdnicy
1. Mariusz Ślepokura - VII miejsce w Mistrzostwach Świata Juniorów w bobslejach w konkurencji czwórek, członek kadry narodowej juniorów w bobslejach
2. Mateusz Piędziak - król strzelców Mistrzostw Polski Juniorów w piłce ręcznej, członek drużyny ŚKPR Świdnica, która zajęła VII miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów w piłce ręcznej, oraz II miejsce w rozgrywkach II ligi mężczyzn w piłce ręcznej
3. Mariusz Panek - członek drużyny ŚKPR Świdnica, która zajęła VII miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów w piłce ręcznej
4. Michał Łukasik - członek drużyny ŚKPR Świdnica, która zajęła VII miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów w piłce ręcznej
5. Konrad Szczepaniak - reprezentant miasta i powiatu na arenie międzynarodowej w Zespole Tańca Narodowego i Estradowego "Krąg"
6. Wojciech Markiewicz - reprezentant miasta i powiatu na arenie międzynarodowej w Zespole Tańca Narodowego i Estradowego "Krąg"
7. Kacper Łukowiak - reprezentant miasta i powiatu na arenie międzynarodowej w Zespole Tańca Narodowego i Estradowego "Krąg"
8. Aleksander Dębowski - reprezentant miasta i powiatu na arenie międzynarodowej w Zespole Tańca Narodowego i Estradowego "Krąg"
Zespół Szkół Ekonomicznych w Świdnicy
1. Aleksandra Małodobra - najwszechstronniejsza zawodniczka w Międzywojewódzkich eliminacjach w piłce siatkowej juniorek
Zespół Szkół Mechanicznych w Świdnicy
1. Mariusz Kuriata - I miejsce w Finale Mistrzostw Polski Ludowych Zespołów Sportowych w piłce ręcznej juniorów, I miejsce w Ćwierćfinale Mistrzostw Polski Juniorów Starszych w piłce ręcznej, II miejsce w Półfinale Mistrzostw Polski Juniorów Starszych w piłce ręcznej, VII miejsce w Finale Mistrzostw Polski Juniorów Starszych w piłce ręcznej,
2. Michał Rzepecki - I miejsce w Finale Mistrzostw Polski Ludowych Zespołów Sportowych w piłce ręcznej juniorów, I miejsce w Ćwierćfinale Mistrzostw Polski Juniorów Starszych w piłce ręcznej, II miejsce w Półfinale Mistrzostw Polski Juniorów Starszych w piłce ręcznej, VII miejsce w Finale Mistrzostw Polski Juniorów Starszych w piłce ręcznej,
3. Michał Łapacz - V miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów w Boksie (waga +91 kg)
4. Piotr Pałkiewicz - XVI miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów w Lekkiej Atletyce (400m ppł), VI miejsce w Mistrzostwach Ludowych Zespołów Sportowych w Lekkiej Atletyce (400m ppł), II miejsce w Ogólnopolskim Meetingu Lekkoatletycznym Grand Prix (400 m ppł)
5. Michał Maceluch - IV miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego o Puchar Prezydenta Miasta Świdnicy (styl standard), VI miejsce w Ogólnopolskim Ślążańskim Turnieju Tańca o Puchar Burmistrza Sobótki (styl standard i latynoamerykański), V miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego o Puchar JM Rektora Politechniki Wrocławskiej (styl latynoamerykański)
6. Damian Łakota - reprezentant Miasta i Powiatu na arenie międzynarodowej w Zespole Tańca Narodowego i Estradowego "Krąg"
Zespół Szkół w Strzegomiu
1. Piotr Mróz - członek Zespołu Folklorystycznego "Kostrzanie" Reprezentant Powiatu na arenie międzynarodowej w Międzynarodowych Festiwalach Folklorystycznych
2. Adam Malarz - członek Zespołu Folklorystycznego "Kostrzanie" Reprezentant Powiatu na arenie międzynarodowej w Międzynarodowych Festiwalach Folklorystycznych
3. Krzysztof Zając - członek Zespołu Folklorystycznego "Kostrzanie" Reprezentant Powiatu na arenie międzynarodowej w Międzynarodowych Festiwalach Folklorystycznych
4. Przemysław Zając - członek Zespołu Folklorystycznego "Kostrzanie" Reprezentant Powiatu na arenie międzynarodowej w Międzynarodowych Festiwalach Folklorystycznych
5. Dawid Górowski -członek Zespołu Folklorystycznego "Kostrzanie" Reprezentant Powiatu na arenie międzynarodowej w Międzynarodowych Festiwalach Folklorystycznych
I Liceum Ogólnokształcące w Świdnicy
1. Urszula Tabak - I miejsce w konkurencji Trail Junior na Mistrzostwach Polski Polskiej Ligi Western i Rodeo, IV miejsce w konkurencji Superhorse Open na Mistrzostwach Polski Polskiej Ligi Western i Rodeo
2. Dorota Kuska - I miejsce w konkurencji Trail w Zawodach kwalifikacyjnych do Mistrzostw Polski, I miejsce w ogólnej klasyfikacji na Mistrzostwach Polski dla koni czystej krwi arabskiej, III miejsce na Mistrzostwach Polski Polskiej Ligi Western i Rodeo
3. Mikołaj Koczur - III miejsce w Ogólnopolskich Zawodach w strzelaninach pneumatycznych "Zaślubiny z Morzem"
4. Jagoda Czarnotta - XIII miejsce w Mistrzostwach Polski Seniorów i Juniorów w Biegach Przełajowych, kwalifikacja do Mistrzostw Polski Juniorów w biegach na dystansie 5000 m
5. Jakub Pawiłojć - VII miejsce na Mistrzostwach Świata Juniorów w bobslejach St. Moritz, V miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów w sztafecie 4x400m, XIII miejsce w generalnej klasyfikacji Pucharu Europy w bobslejach
6. Hanna Bokszczanin - V miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów w Ujeżdżaniu
7. Mateusz Pudłowski - III miejsce na Mistrzostwach Polski Juniorów TAEKWON-DO - walka przerywana, II miejsce na Mistrzostwach Polski Juniorów TAEKWON-DO - walka ciągła
8. Wiktoria Łaciuk - III miejsce w Mistrzostwach Polish Kydkushinkai Tezuka Group w Kata, IV miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów OYAMA Polskiej Federacji Karate
9. Izabela Korzystka - II miejsce na Mistrzostwach Świata Juniorów Ju-Jitsu w Grecji, II miejsce na Mistrzostwach Polski Seniorów i Seniorek w Ju-Jitsu
10. Magdalena Korzystka - V miejsce w Mistrzostwach Świata Ju-Jitsu, II miejsce w Mistrzostwach Europy w Ju-Jitsu, I miejsce w Pucharze Polski Młodzieży w Ju-Jitsu, I miejsce na Mistrzostwach Polski Juniorów Ju-Jitsu
11. Ada Tadrzak - reprezentantka miasta i powiatu na arenie międzynarodowej w Zespole Tańca Narodowego i Estradowego "Krąg"
12. Paulina Biernacka - reprezentantka miasta i powiatu na arenie międzynarodowej w Zespole Tańca Narodowego i Estradowego "Krąg"
13. Aleksandra Olszewska - reprezentantka miasta i powiatu na arenie międzynarodowej w Zespole Tańca Narodowego i Estradowego "Krąg"
14. Violetta Wałaska - reprezentantka miasta i powiatu na arenie międzynarodowej w Zespole Tańca Narodowego i Estradowego "Krąg"
15. Jarosław Szczepaniak - reprezentant miasta i powiatu na arenie międzynarodowej w Zespole Tańca Narodowego i Estradowego "Krąg"
16. Aleksandra Sawicka - reprezentantka miasta i powiatu na arenie międzynarodowej w Zespole Tańca Narodowego i Estradowego "Krąg"
Zespół Szkół Ogólnokształcących w Świdnicy
1. Tomasz Pałamarz - II miejsce w Mistrzostwach Polski Kobiet i Mężczyzn w strzelectwie sportowym - pistolet pneumatyczny - 60 strzałów- mężczyźni, I miejsce w Mistrzostwach Polski Kobiet i Mężczyzn w strzelectwie sportowym - pistolet dowolny - 60 strzałów – mężczyźni, VIII miejsce w konkurencji pistolet dowolny 60 strzałów podczas Mistrzostw Europy Juniorów w Strzelectwie, I miejsce drużynowo w konkurencji pistolet dowolny 60 strzałów podczas Mistrzostw Europy Juniorów, medal w pistolecie pneumatycznym Mistrzostwa Europy Praga
2. Natalia Król - Mistrz Polski w strzelectwie sportowym w konkurencji pistolet pneumatyczny 40 strzałów, I miejsce w zawodach "Złoty muszkiet, złota krócica, złoty rzutek" w strzelectwie sportowym w konkurencji pistolet pneumatyczny 40 strzałów-juniorki młodsze, III miejsce w zawodach "Złoty muszkiet, złota krócica, złoty rzutek" w strzelectwie sportowym w konkurencji pistolet sportowy 30+30 strzałów-juniorki młodsze, III miejsce w Pucharze Prezesa PZSS w Strzelectwie Sportowym w konkurencji pistolet sportowy 30+30 strzałów - juniorki młodsze, II miejsce w konkurencji pistolet sportowy 30+30 strzałów w Międzynarodowych Mistrzostwach Wybrzeża w strzelectwie sportowym
3. Mateusz Opyrchał - I miejsce w Pucharze Polski w akrobatyce sportowej (skoki na trampolinie, skoki na ścieżce), V miejsce na Mistrzostwach Polski Seniorów w akrobatyce sportowej skokach na trampolinie i ścieżce dwójki mężczyzn, V miejsce w XIV Międzynarodowym Turnieju Wiosny w Akrobatyce Sportowej im. Henryka Chmielewskiego
4. Michelle Schiewe - VIII miejsce w Mistrzostwach Polski Seniorów i Juniorów w Biegach Przełajowych, kwalifikacja do Mistrzostw Polski Juniorów na dystansie 5000m,
5. Wojciech Wołódźko - reprezentant miasta i powiatu na arenie międzynarodowej w Zespole Tańca Narodowego i Estradowego "Krąg"
6. Lipiński Tymoteusz - reprezentant miasta i powiatu na arenie międzynarodowej w Zespole Tańca Narodowego i Estradowego "Krąg"
Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr III w Świdnicy
1. Norbert Głowiński - VII miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów - piłka ręczna
2. Kamil Rogaczewski - VII miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów - piłka ręczna
3. Dominik Kędzierski - VII miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów - piłka ręczna
4. Mateusz Chaber - VII miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów - piłka ręczna
5. Dawid Chodyra - VII miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów - piłka ręczna
6. Łukasz Wnęk - VII miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów - piłka ręczna
7. Wojciech Pałkiewicz - VII miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów - piłka ręczna
8. Tomasz Pudłowski - I miejsce w Pucharze Polski TAEKWON-DO-walka przerywana 66 kg, III miejsce w Pucharze Polski TAEKWON-DO-walka ciągła 66 kg
9. Michał Skowron - IV miejsce w Mistrzostwach Polski Seniorów - akrobatyka sportowa, II miejsce w Pucharze Polski-akrobatyka sportowa, IV miejsce w XIV Międzynarodowym Turnieju Wiosny - akrobatyka sportowa
10. Joanna Kuczyńska - reprezentantka miasta i powiatu na arenie międzynarodowej w Zespole Tańca Narodowego i Estradowego "Krąg"
11. Daria Zakrocka - reprezentantka miasta i powiatu na arenie międzynarodowej w Zespole Tańca Narodowego i Estradowego "Krąg"
12. Magdalena Waligóra - reprezentantka miasta i powiatu na arenie międzynarodowej w Zespole Tańca Narodowego i Estradowego "Krąg"
Zespół Szkół Ogólnokształcących w Świebodzicach
1. Bartosz Kościelniak - II miejsce na dystansie 50 metrów stylem motylkowym w II Ogólnopolskich Zawodach Pływackich w Sprincie o Puchar Klubu Kibica pod patronatem Burmistrza Miasta Świebodzic, III miejsce na dystansie 100 metrów stylem grzbietowym w II Ogólnopolskich Zawodach Pływackich w Sprincie o Puchar Klubu Kibica pod patronatem Burmistrza Miasta Świebodzic, III miejsce w sztafecie 4x50m stylem dowolnym w kategorii wiekowej 15 lat i starsi w II Ogólnopolskich Zawodach Pływackich w Sprincie o Puchar Klubu Kibica pod patronatem Burmistrza Miasta Świebodzic, I miejsce na 100 m stylem motylkowym, grzbietowym , dowolnym, zmiennym oraz w sztafecie 4x50 stylem klasycznym na Międzynarodowych Zawodach Pływackich w WaldbrÖl, I miejsce na dystansie 1500 m. stylem dowolnym oraz III miejsce na dystansie 400 m stylem dowolnym w Otwartych Letnich Mistrzostwach DOZP pod honorowym patronatem Pana Witolda Krochmala, Burmistrza Gminy Wołów
2. Krzysztof Węcek - I miejsce w ćwierćfinale Mistrzostw Polski juniorów w piłce ręcznej, II miejsce w półfinale Mistrzostw Polski juniorów w piłce ręcznej, VII miejsce w finale Mistrzostw Polski juniorów w piłce ręcznej
3. Paweł Rychlik - reprezentant miasta i powiatu na arenie międzynarodowej w Zespole Tańca Narodowego i Estradowego "Krąg"
4. Amadeusz Czachorowski - reprezentant miasta i powiatu na arenie międzynarodowej w Zespole Tańca Narodowego i Estradowego "Krąg"
Zespół Szkół Ogólnokształcących w Strzegomiu
1. Aleksandra Gierat - I miejsce w Mistrzostwach Polski Seniorów i Juniorów w Biegach Przełajowych, XLIX miejsce w Mistrzostwach Świata w biegach przełajowych, I miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów w dystansie na 3000m,
2. Adriana Grabowicz - III miejsce w Pucharze Europy w Judo, I miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów w Judo, II miejsce w Pucharze Polski Juniorek i Juniorów w Judo, III miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów i Juniorek w Judo, II miejsce w Pucharze Polski Młodzieży w Judo, I miejsce w nominacji do reprezentacji Polski na Mistrzostwa Świata
3. Anna Mikołajczak - członek Zespołu Folklorystycznego "Kostrzanie" – reprezentant powiatu na arenie międzynarodowej w Międzynarodowych Festiwalach Folklorystycznych
4. Emilia Kosowska - członek Zespołu Folklorystycznego "Kostrzanie" – reprezentant powiatu na arenie międzynarodowej w Międzynarodowych Festiwalach Folklorystycznych
5. Magdalena Wiklińska - członek Zespołu Folklorystycznego "Kostrzanie" – reprezentant powiatu na arenie międzynarodowej w Międzynarodowych Festiwalach Folklorystycznych
6. Magdalena Zdanowicz - członek Zespołu Folklorystycznego "Kostrzanie" – reprezentant powiatu na arenie międzynarodowej w Międzynarodowych Festiwalach Folklorystycznych
7. Beata Zając - członek Zespołu Folklorystycznego "Kostrzanie" – reprezentant powiatu na arenie międzynarodowej w Międzynarodowych Festiwalach Folklorystycznych
8. Tomasz Mikołajczak - członek Zespołu Folklorystycznego "Kostrzanie" – reprezentant powiatu na arenie międzynarodowej w Międzynarodowych Festiwalach Folklorystycznych
9. Grzegorz Wołoch - członek Zespołu Folklorystycznego "Kostrzanie" – reprezentant powiatu na arenie międzynarodowej w Międzynarodowych Festiwalach Folklorystycznych
Powiatowy Zespół Szkół Specjalnych w Bystrzycy Dolnej
1. Jarosław Frontczak - I miejsce drużynowo oraz XXIV miejsce indywidualnie w Mistrzostwach Polski "Sprawni-Razem"- Integracja w Warcabach 64 polowych, XXVIII miejsce indywidualnie i I miejsce drużynowo w Mistrzostwach Polski w Warcabach "Sprawni Razem"-Integracja, Turniej Warcab Szybkich
2. Paweł Uran - I miejsce drużynowo oraz VIII miejsce indywidualnie w Mistrzostwach Polski "Sprawni-Razem"- Integracja w Warcabach 64 polowych, I miejsce indywidualnie i I miejsce drużynowo w Mistrzostwach Polski w Warcabach "Sprawni Razem"-Integracja, Turniej Warcab Szybkich
***

Wszyscy stypendyści otrzymali gratulacje od członków zarządu powiatu. Tymczasem za drzwiami siedziały dziewczęta z III LO.

- My wszystkie zdobyłyśmy jako reprezentacja szkoły drugie miejsce na Dolnym Śląsku w siatkówce, trzy z nas też zdobyły czwarte miejsce na Dolnym Śląsku w siatkówce plażowej – mówi Aleksandra Wieczorek. – Nie wspominając o tym, że z klubem zdobyłyśmy pierwsze miejsce w Polsce na mistrzostwach LZS.

Dziewczęta trenują w MKS Świdnica, cztery z nich stanowią trzon zespołu seniorek, który walczy w III lidze.

- Usłyszałyśmy, że jeśli dostajemy stypendium w klubie, to tu już nam się nie należy – mówią Aleksandra Wieczorek, Katarzyna Missa, Magdalena Kukla, Anna Malina i Patrycja Smagło. – A stypendia w klubie nam się skończyły.

- Ja w klubie nie gram już od roku, więc nie mogę z klubu dostać stypendium - mówi Kasia Missa. – Myślałam, że przez powiat zostaniemy docenione.

Rozgoryczenie zawodniczek siatkówki jest tym większe, że ich koleżanka z drużyny stypendium otrzymała.

- Ale ona nie chodzi do „trzeciego”, tylko do „ekonomika” – mówią siatkarki.

Gdy uroczystość się zakończyła, dziewczęta podeszły do starosty i zapytały, dlaczego im akurat stypendia nie zostały przyznane. Zygmunt Worsa wydawał się być zaskoczony tym faktem. Obiecał, że sprawie się przyjrzy. Gdy zapytaliśmy starostę o to, jak to się mogło stać, odpowiedział, że to dyrekcja szkoły przygotowywała listy uczniów, którzy powinni zostać nagrodzeni.

- Dziewczęta były na tej liście – zarzeka się dyrektor III LO Ryszard Skórka.

- Wypełniałyśmy kwestionariusze do tych zgłoszeń – potwierdzają siatkarki.

Starosta Zygmunt Worsa i dyrektor Ryszard Skórka obiecali, że sprawę wyjaśnią.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (18) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group