Sobota, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 657
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Witoszów Dolny: Najlepsi matematycy

Środa, 5 kwietnia 2023, 17:48
Autor: red
Witoszów Dolny: Najlepsi matematycy
Fot. Gmina Świdnica
Ania i Jarek stoją w kolejce po bilety na koncert. Jarek jest bliżej kasy niż Ania. Między nimi stoją 3 osoby, za Jarkiem stoi 10 osób, a przed Anią 8 osób. Ile osób stoi w kolejce? Na te i wiele innych pytań odpowiedzi szukali uczniowie klas piątych i szóstych podczas Gminnego Konkursu Matematycznego. Gospodarzem matematycznych łamigłówek była Szkoła Podstawowa im. Ludwiki Wawrzyńskiej w Witoszowie Dolnym.

W pierwszej części konkursu uczniowie pracowali indywidualnie, zdobywając punkty dla siebie, ale też dla swojej drużyny. Drugi etap polegał na pracy zespołowej. Trzyosobowe reprezentacje szkół układały określone wzory z wykorzystaniem tangramu, szukali odbić lustrzanych napisów oraz rozwiązywali logiczne zagadnienia, na przykład:

Mama z córką lepią pierogi. Córka lepi 4 pierogi w ciągu 6 minut, a mama dwa razy więcej pierogów w czasie dwukrotnie krótszym. W jakim czasie ulepia razem 120 pierogów?

W rozgrywkach indywidualnych wyłoniono trójkę najlepszych matematyków w gminie:

I miejsce Lena Kutna – SP Grodziszcze,
II miejsce Gabriela Kubińska – SP Mokrzeszów,
III miejsce Kacper Hołota – SP Bystrzyca Górna.

Najlepszą drużyną okazała się reprezentacja Szkoły Podstawowej w Grodziszczu w składzie: Kutna Lena, Mitek Michał, Cieślicki Łukasz. Gratulacje dla zwycięzców! Laureaci otrzymali karty podarunkowe do sklepu Empik, które wręczyła dyrektor Gminnego Zespołu Oświaty Maria Jaworska. Słowa podziękowania kierujemy do opiekunów za przygotowanie dzieci do konkursu, a szczególnie Danucie Piątek oraz Marii Sztymelskiej, które pracowały w komisji sprawdzającej zadania razem z nauczycielami SP w Witoszowie Dolnym.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group