Czwartek, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 672
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Żarów: Najlepsi sportowcy 2018 roku

Niedziela, 27 stycznia 2019, 13:05
Aktualizacja: 13:07
Autor: red
Gmina Żarów: Najlepsi sportowcy 2018 roku
Fot. UM Żarów
Na co dzień spędzają wolny czas na bieżniach, matach lub na boiskach. Dzięki swojej pasji i determinacji osiągają sukcesy na najważniejszych turniejach, zawodach, olimpiadach. Są utalentowani i pełni samozaparcia.

Najlepsi zawodnicy i działacze sportowi podczas spotkania noworocznego w czwartek, 24 stycznia zostali nagrodzeni i otrzymali odznaczenia "Sportowych Indywidualności Gminy Żarów". Za wybitne osiągnięcia sportowe burmistrz Leszek Michalak uhonorował w tym roku Michała Mossonia w kategorii trener, Jakuba Szrama w kategorii zawodnik amator senior i Krystiana Rossa w kategorii zawodnik amator junior. Nagrody wyróżnienia zostały przyznane Martynie Janaszek, Agnieszce Piechurskiej, Martynie Wichot oraz Oktawianowi Żydek. Nagrodę specjalną "Zasłużony dla żarowskiego sportu" otrzymała Kopalnia LAPIS w Łażanach.
- Wszystkim laureatom konkursu składamy serdeczne gratulacje za osiągnięte sukcesy w ubiegłym roku. Życzymy dalszych wspaniałych wyników oraz determinacji w zdobywaniu najwyższych miejsc na podium - gratulowali laureatom burmistrz Leszek Michalak i przewodniczący Rady Miejskiej Roman Konieczny.

Nagrodę specjalną i tytuł "Przyjaciela Gminnego Centrum Kultury i Sportu" przyznał również Tomasz Pietrzyk dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Sportu. Za zaangażowanie, wspieranie imprez i przedsięwzięć organizowanych przez Gminne Centrum Kultury i Sportu uhonorowany został Fundusz Regionu Wałbrzyskiego. Nagrodę odebrał prezes Funduszu Regionu Wałbrzyskiego Robert Jagła.
- Cieszę się, że jestem mieszkańcem gminy Żarów i dziś mogę odebrać nagrodę obok tak utalentowanych sportowców. Wszystkim serdecznie gratuluję i dziękuję za przyznane wyróżnienie. Liczę na to, że nasza współpraca dalej będzie tak samo owocna - dziękował w imieniu Funduszu Regionu Wałbrzyskiego prezes Robert Jagła.

To nie były jedyne wyróżnienia, które zostały przyznane podczas spotkania noworocznego. Burmistrz Leszek Michalak, w imieniu ówczesnego Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka, odznaczył Helenę Słowik Odznaką Honorową Za Zasługi Dla Ochrony Praw Dziecka.
- To dla mnie wielki zaszczyt otrzymać tak honorowe odznaczenie. Jednocześnie jest to także zobowiązanie do podejmowania jeszcze większych starań w codziennej pracy. Dzieci to nasz cały świat, a dla mnie jest to wielka przyjemność móc z nimi pracować na co dzień. Serdecznie dziękuję za tą wyjątkową odznakę - dziękowała Helena Słowik.

Minutą ciszy wszyscy zgromadzeni goście uczcili pamięć zmarłego Kazimierza Bordulaka.

NAGRODZENI SPORTOWCY:

MICHAŁ MOSSOŃ

Żarowski lekkoatleta, który karierę rozpoczynał już w wieku szkolnym. Na co dzień trenuje w klubie Start Wrocław. Dziś jako trener kadry narodowej osób niepełnosprawnych w dziedzinie lekkoatletyki stoi za sukcesami swoich zawodników. Lekkoatleci pod jego opieką dostarczyli nam w minionym roku wiele radości. Ich udział w Lekkoatletycznych Mistrzostwach Europy Osób Niepełnosprawnych w 2018 roku zakończył się zdobyciem 61 medali. Swoje doświadczenie i wiedzę przekłada na sukcesy swoich zawodników. Tak było w przypadku Lucyny Kornobyś, która z Mistrzostw Europy w Berlinie wróciła ze złotym i srebrnym medalem oraz osiągnęła dwa nowe rekordy świata w konkursie pchnięcia kulą oraz rzutu oszczepem.

JAKUB SZRAM

Zawodnik klubu sportowego TKKF "Chemik" Żarów. Laureat wielu nagród dla najlepiej atakującego i najlepszego zawodnika zdobytych na turniejach siatkówki w Zakopanem, Wrocławiu podczas Mistrzostw Miasta Amatorów oraz Powiatowej Ligi Siatkowej.

KRYSTIAN ROSSA

Zawodnik klubu sportowego Kickboxing Fighter Żarów. Aktualny wicemistrz świata, mistrz Europy oraz mistrz Polski w kickboxingu. Młody, zdolny i utalentowany. Trenuje pod opieką swojego trenera Pana Norberta Rossa, który jest jednocześnie jego tatą. Swoją przygodę z judo rozpoczynał już w przedszkolu. Dziś poświęca tej pasji każdą wolną chwilę, odnosząc olbrzymie sukcesy.

MARTYNA JANASZEK

Zawodniczka klubu AKS Strzegom. Rok 2018 przyniósł jej niezliczone sukcesy. Były to pierwsze miejsca zdobyte w: Superlidze Judo Kobierzyce, Judo Świdnica, 11. Wrocławskiej Olimpiadzie Młodzieży, Superlidze Sobótka oraz Turnieju Mikołajkowym w Strzegomiu. Drugie miejsce na podium zawodniczka zajęła w turnieju judo rozgrywanym w Niemczech, Superlidze Judo Kobierzyce, turnieju w Nowej Soli, III Turnieju Przyszłych Olimpijczyków w Judo w Kątach Wrocławskich i VIII KOKORO Grand Prix w Łodzi.

AGNIESZKA PIECHURSKA

Zawodniczka klubu sportowego UKS Judo Świdnica. Młoda i utalentowana. W 2018 roku zdobyła medale na Mistrzostwach Polski Juniorek, Mistrzostwach Dolnego Śląska - zajmując III miejsce oraz w Lidze Judo, gdzie zajęła II oraz III miejsce.

MARTYNA WICHOT

Zawodniczka klubu sportowego Żarów Biega. W 2017r. w II Żarowskich Biegach Strefowych w swojej kategorii wiekowej zajęła trzecie miejsce wśród zawodniczek gminy Żarów. Rok 2018 przyniósł zawodniczce drugie miejsce w swojej kategorii wiekowej podczas Biegu Kobiet organizowanego w Świdnicy na 470 zawodniczek oraz drugie miejsce w swojej kategorii wiekowej w III Żarowskich Biegach Strefowych. Zawodniczka okazała się również najlepsza wśród zawodniczek reprezentujących naszą gminę.

OKTAWIAN ŻYDEK:

Na co dzień reprezentuje klub sportowy MKS Victoria Jawor. Rok 2018 przyniósł mu wiele sportowych sukcesów. Wśród nich należy wymienić pierwsze miejsce zdobyte w konkursie Puchar Polski w skokach indywidualnych na trampolinie, który odbywał się w Poznaniu, Mistrzostwach Dolnego Śląska w Jaworze w skokach indywidualnych i synchronicznych na trampolinie oraz konkursie Młode Talenty w Piasecznie. Drugie miejsce zawodnik zdobył w konkursie Puchar Polski w Zielonej Górze, Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Poznaniu, Mistrzostwach Polski Juniora Młodszego w Zielonej Górze, konkursie Młode Talenty w Piasecznie i Ogólnopolskim Turnieju Trampoliny w Jaworze.

ZASŁUŻONY DLA ŻAROWSKIEGO SPORTU

KOPALNIA GRANODIORYTU LAPIS W ŁAŻANACH

Od wielu lat wspomagają działalność klubu sportowego "Zjednoczeni Żarów". Wspierają również uczniów Szkoły Podstawowej im. Astrid Lindgren w Zastrużu oraz Szkoły Podstawowej im. Anny Jenke w Mrowinach. Szkoła Podstawowa w Zastrużu otrzymała od firmy materiał na budowę parkingu oraz plac przy przystanku w Zastrużu. Ponadto, sponsorują stypendia uczniom szkoły w Zastrużu za wysokie wyniki w nauce i zachowaniu, osiągnięcia sportowe uczniów. Włączają się również w akcje charytatywne organizowane przez szkołę w Zastrużu, między innymi przekazując pomoc finansową na rzecz niepełnosprawnego dziecka z Zastruża.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group