Środa, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 1018
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Najstarszy festiwal monodramu na świecie zagości w Świdnicy

Piątek, 19 listopada 2010, 13:56
Aktualizacja: Sobota, 20 listopada 2010, 12:44
Autor: KO
Świdnica: Najstarszy festiwal monodramu na świecie zagości w Świdnicy
Fot. ŚOK
WROSTJA, czyli Wrocławskie Spotkania Teatralne Jednego Aktora, organizowane są od 1966 roku. Od dziesięciu lat jest to festiwal międzynarodowy. WROSTJA będzie gościć w Świdnicy z dwoma spektaklami – "Miłka" i "Piaskownica".

Podczas wrocławskiego festiwalu następuje konfrontacja najlepszych teatrów jednego aktora. WROSTJA zaprezentuje się nie tylko w stolicy Dolnego Śląska, ale też m.in. w Jaworze, Złotoryi i Świdnicy.

Świdnicki Ośrodek Kultury zaprasza na pokaz spektakli „Miłka” i „Piaskownica” – monodramów opartych o sztukę Michała Walczaka.

”Miłkę” według „Piaskownicy” Michała Walczaka wyreżyserował Krzysztof Grabowski, który jest też autorem scenariusza. Z dramatu Walczaka została wyrzucona Miłka, a pozostał Protazek. Monodram został nagrodzony na 38. Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Jednego Aktora we Wrocławiu w 2009 r.

„Piaskownicę” (również według dramatu Walczaka pod tym samym tytułem) zaprezentuje Wsiewołod Czubenko z Rosji. Spektakl w języku rosyjskim przygotował Stanisław Melski (adaptacja, reżyseria i opracowanie muzyczne). Czubenko pokaże człowieka niedojrzałego emocjonalnie.

Spektakle w czwartek, 25 listopada, o godz. 12.00.
Miejsce: sala teatralna ŚOK
Cena biletu: 12 zł (na oba spektakle)
W programie: najpierw prezentacja monodramu „Miłka” potem krótka przerwa , po której nastąpi pokaz monodramu „Piaskownica”, łączny czas prezentacji ok. 75 min.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group