Sobota, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdaleny
Czytających: 1119
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Bystrzyca Górna: Najstarszy klub seniora

Wtorek, 26 października 2021, 11:10
Autor: red
Bystrzyca Górna: Najstarszy klub seniora
Fot. Gmina Świdnica
Klub Seniora z Bystrzycy Górnej to najdłużej działający klub w gminie Świdnica.

Wspólnie z przyjaciółmi i zaproszonymi gośćmi świętował 25.lecie swojej działalności. Wszystkim seniorom życzymy dużo zdrowia i dziękujemy za liczne przedsięwzięcia z ich udziałem w gminie Świdnica.

Klub Seniora powstał 12 kwietnia 1996 roku. W związku z likwidacją zakładu „Bystrzycki Metal-Plast” oraz przechodzeniem wielu osób na emerytury powstała społeczna inicjatywa stworzenia klubu seniora, który skupi wszystkich chętnych emerytów i rencistów z terenu Gminy Świdnica.

Zrzesza kilkudziesięciu członków z 4 miejscowości: Bystrzyca Górna, Burkatów, Lubachów i Świdnica. Jego siedzibą jest świetlica w Bystrzycy Górnej (dawniej Wiejski Dom Kultury). Współpracuje z trzema klubami seniora z terenu gminy Świdnica: z Pszenna< Bystrzycy Dolnej i Lutomi oraz utrzymuje kontakt z bratnim Klubem Emerytów i Rencistów z Niemiec. Organizuje różnego rodzaju przedsięwzięcia, inicjatywy, wydarzenia. Aktywnie działa na rzecz społeczności lokalnej wsi, gminy oraz regionu. Przy współpracy z GOKSiR i Urzędem Gminy Świdnica realizuje cele turystyczne (wyjazdy, integracja międzynarodowa, turystyka krajoznawcza) Od 24 lat prowadzona jest też kronika klubu.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group