Czwartek, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 902
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica/Świebodzice: Napadli na punkt pobierania opłat – ich łupem padło 27 tysięcy złotych

Czwartek, 16 czerwca 2011, 15:00
Aktualizacja: Piątek, 17 czerwca 2011, 9:43
Autor: red.
Świdnica/Świebodzice: Napadli na punkt pobierania opłat – ich łupem padło 27 tysięcy złotych
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Policja zatrzymała dwóch mężczyzn, którzy w Świebodzicach napadli na punkt pobierania opłat. Ich łupem padła kasetka z 27 tysiącami w środku.

Osiemnastolatek i szesnastolatek , obaj mieszkańcy Świebodzic zostali zatrzymani do wyjaśniania. Nieletni przebywa w tej chwili w Policyjnej Izbie Dziecka w Wałbrzychu. W trackie przesłuchania mężczyźni przyznali się do kradzieży z włamaniem, wskazali także miejsce ukrycia skradzionej kasetki, którą ukryli w krzakach w okolicach ogródków działkowych.

- Mężczyźni wyłamując żaluzję zabezpieczającą drzwi wejściowe do punktu przyjmowania opłat, weszli do środka i wyrwali przymocowaną do odłogi metalową kasetkę. Znajdowały się w niej pieniądze w kwocie blisko 27 tysięcy złotych. Straty na szkodę 50 letniej mieszkanki Świebodzic wyniosły 28 tysięcy – wyjaśnia rzecznik prasowy Powiatowej Komendy Policji w Świdnicy Katarzyna Czepil.

W trakcie prowadzonych czynności z zatrzymanymi przyznali się oni do dwóch innych włamań do obiektów handlowych na terenie Świebodzic.

Za kradzież z włamaniem zatrzymanemu 18 latkowi grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Sprawa nieletniego zostanie skierowana do Sądu Rodzinnego w Świdnicy.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group