Środa, 20 października
Imieniny: Ireny, Kleopatry
Czytających: 900
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Napisz książkę – zgarnij trzy tysiące złotych

Sobota, 30 kwietnia 2011, 7:35
Aktualizacja: 7:35
Autor: GrA
Świdnica: Napisz książkę – zgarnij trzy tysiące złotych
Fot. Wiktor Bąkiewicz
„W tę i z powrotem” Olgi Pietkiewicz, „Trójmasztowiec” Jarka Łukaszewicza i „Droga do domu” Danuty Góralskiej–Nowak to trzy powieści, które ukazały się dzięki świdnickiej Miejskiej Bibliotece. Twoja książka może być następna.

Nie może liczyć więcej niż 120 stron, musi być przygotowana do druku, a tematyka i rodzaj mogą być dowolne. Tak w skrócie wyglądają wytyczne, jakie muszą spełnić autorzy, którzy chcą ubiegać się o główną nagrodę w ogłoszonym przez świdnicką bibliotekę konkursie. To już czwarta edycja Ogólnopolskiego Konkursu Na Autorską Książkę Literacką organizowanego przez świdnicką placówkę.
W pierwszej edycji organizatorzy zaproponowali autorom zaprojektowanie i przygotowanie tomiku poezji. W kolejnych latach założeniem konkursu stało się napisanie, zaprojektowanie i przygotowanie do druku książki literackiej bez względu na gatunek literacki. Efektem ma być dzieło w postaci autorskiej książki przygotowanej według wizji autora, atrakcyjnej zarówno pod względem wartości literackiej, jak i opracowania graficznego.
Pracę na konkurs można nadsyłać na adres świdnickiej biblioteki do 31 sierpnia. A jest, o co walczyć. Zwycięska książka zostanie wydrukowana, a jej autor otrzyma 3 tysiące złotych.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group