Piątek, 23 października
Imieniny: Marleny, Seweryna
Czytających: 540
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Narada roczna w strzegomskiej policji

Wiadomości: Strzegom
Środa, 25 stycznia 2012, 8:31
Aktualizacja: 15:51
Autor: red
Fot. użyczone
Poprawa bezpieczeństwa na terenie Gminy Strzegom i zwalczanie różnych form przestępczości to najważniejsze zadania realizowane przez strzegomskich funkcjonariuszy policji w 2011 roku.

Z raportu przedstawionego w formie multimedialnej prezentacji przez komisarza Andrzeja Dobiesa, komendanta Komisariatu Policji w Strzegomiu na spotkaniu z władzami miasta w Urzędzie Miejskim w Strzegomiu w dn. 20 stycznia br. wynika, że bezpieczeństwo w gminie ulega poprawie. Analizie zostały poddane poszczególne kategorie przestępczości w 2011 r. w porównaniu do roku 2010 oraz efekty uzyskiwane przez funkcjonariuszy w zakresie ich skutecznego wykrywania i ograniczania. Na podkreślenie zasługuje fakt, że wskaźnik wykrywalności ogólnej wzrósł o 3,5 % w stosunku do 2010 r. i wynosi 77,3%, zaś wskaźnik wykrywalności kryminalnej wzrósł o 4 % i kształtuje się na poziomie 62,1% . Zwiększyła się również wykrywalność przestępstw gospodarczych i narkotykowych. Skuteczność patroli drogowych i kontroli kierowców zaowocowała mniejszą liczbą wypadków drogowych w stosunku do 2010 r. W toku dyskusji omawiano efekty pracy policji, jak również zagadnienia wymagające zintensyfikowanych działań.

- Spotkanie było również okazją do podsumowań, podziękowań i wyrażenia słów uznania za odpowiedzialną służbę na rzecz społeczeństwa lokalnego, osiągnięte wyniki i wysoką kulturę osobistą funkcjonariuszy strzegomskiej policji. Na uwagę zasługuje pozytywnie postrzegana przez władze miasta współpraca policji ze strażą miejską i ich wspólne weekendowe patrole, które również przyczyniły się do poprawy bezpieczeństwa w gminie. Nie bez znaczenia jest także przyjazny stosunek władz miasta do wszelkich działań policji zwiększających poczucie bezpieczeństwa mieszkańców, a także materialne wsparcie, jakie w miarę potrzeb jest policji udzielane. - Bardzo pozytywnie oceniam codzienną pracę, nadzór nad wszystkimi imprezami w Strzegomiu. W tym roku szybciej ruszą dodatkowe patrole, w których udział będą brali także policjanci drogówki. Gmina przeznaczyła na to 20.000,00 zł. Kwotę w wys. 30.000,00 zł przeznaczyliśmy z kolei na remont komisariatu policji i 5.000,00 zł na nagrody dla najlepszych funkcjonariuszy - mówi gospodarz miasta, Zbigniew Suchyta. - Jeśli będzie taka potrzeba, to dokupimy maskotki dla dzieci w czasie interwencji rodzinnych oraz zakupimy testery narkotykowe. Szczególne podziękowania za dozór imprezy sylwestrowej na strzegomskim rynku, z której nasi mieszkańcy są bardzo zadowoleni.

Stróżom porządku i naszego bezpieczeństwa życzymy dalszych sukcesów w trudnej misji, jaką jest praca w policji

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~ 25-01-2012 20:16
Gdzie była ta odprawa u biskupa?
~ 25-01-2012 21:27
Z 9 zdięcia można wywnioskować można,że ta narada odbyłła się conajmniej na plebani
~inotylkopeszy 26-01-2012 21:49
Ta cała narada odbyła się w auli ratusza miejskiego w Strzegomiu i tam też wisi jakiś taki człowiek znany z historii Strzegomia ale nie wnikałem kto to. Co do wykrywalności to nie wiem czy większa czy też nie ale ubawiło mnie zdanie "Skuteczność patroli drogowych i kontroli kierowców zaowocowała mniejszą liczbą wypadków drogowych".
~inotylkopeszy 26-01-2012 21:50
Ta cała narada odbyła się w auli ratusza miejskiego w Strzegomiu i tam też wisi jakiś taki człowiek znany z historii Strzegomia ale nie wnikałem kto to. Co do wykrywalności to nie wiem czy większa czy też nie ale ubawiło mnie zdanie "Skuteczność patroli drogowych i kontroli kierowców zaowocowała mniejszą liczbą wypadków drogowych".
~patapik 1-02-2012 19:37
Jak zwykle szczekanie... Krzyż przeszkadza? Papież przeszkadza? Ciekawe czym byłby Strzegom bez zabytków sakralnych i pracy katolików.... Najwięcej płaczą zwolennicy tolerancji, szkoda, ze sami tolerancji za grosz nie mają.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group