Sobota, 15 czerwca
Imieniny: Jolanty, Witolda
Czytających: 1049
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Świdnica: Narada sołtysów

Wtorek, 11 października 2022, 9:34
Aktualizacja: 9:35
Autor: red
Gmina Świdnica: Narada sołtysów
Fot. Gmina Świdnica
Dystrybucja jodku potasu na terenie gminy Świdnica była głównym tematem nadzwyczajnej narady sołtysów, zwołanej przez wójt gminy Świdnica Teresę Mazurek.

- Tabletki tylko w przypadku zagrożenia radiacyjnego będą dostępne na terenie świetlic, a w tych miejscowościach gdzie nie ma budynków użyteczności publicznej będą dystrybuowane z wykorzystaniem sołtysów, w miejscu ich zamieszkania – informowała wójt gminy.

- Do Urzędu trafiły już tabletki z jodkiem potasu. To na wypadek, gdyby doszło do zagrożenia radiacyjnego, w związku z konfliktem zbrojnym na Ukrainie. Będą one dostarczone przez pracowników Urzędu w ramach akcji kurierskiej do wskazanych miejsc dystrybucji na terenie naszej gminy tylko w razie konieczności i skażenia radiacyjnego, podkreślam to raz jeszcze tylko w razie zagrożenia – podkreślała wójt gminy Świdnica Teresa Mazurek. Dzisiejsze spotkanie jest spotkaniem informacyjnym i w pewnym sensie profilaktycznym. Jednak obserwując konflikt zbrojny na Ukrainie musimy być przygotowani na różne scenariusze.

Szczegółowe wytyczne w zakresie dystrybucji i wydawania tabletek przedstawił przybyłym na spotkanie włodarzom wsi, zastępca wójta Bartłomiej Strózik, podkreślając że osoby je wydające nie muszą posiadać szczególnych kwalifikacji zawodowych.
- Wydawanie preparatu należy prowadzić bez weryfikacji danych osobowych, również w odniesieniu do osób przebywających czasowo na danym terenie. Dystrybucja tabletek będzie się odbywać na terenie świetlic z wykorzystaniem strażaków ochotników, a w ośmiu sołectwach preparat będzie dostępny w miejscu zamieszkania sołtysów wsi. Punkty dystrybucji będą posiadały ulotki informacyjne, z którymi już teraz można się zapoznać na stronach internetowych Urzędu - informował zastępca wójta gminy Świdnica.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group