Środa, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 545
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Narkotyki z Czech

Piątek, 26 lutego 2016, 14:10
Aktualizacja: Niedziela, 28 lutego 2016, 16:48
Autor: opr. red.
Świdnica: Narkotyki z Czech
Fot. red.
Wysoka kara pozbawienia wolności może grozić 19–letniemu mieszkańcowi Kowar zatrzymanemu przez policjantów za posiadanie marihuany w ilości pozwalającej na uzyskanie prawie 250 porcji handlowych narkotyku. Za tego typu czyn grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Ogniwa Patrolowo - Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy uzyskali informację, iż przebywający na terenie Świdnicy 19-letni mężczyzna posiada narkotyki. Jak ustalono, mężczyzna przyjechał do Świdnicy w poszukiwaniu pracy. W trakcie kontroli okazało się, że posiadał przy sobie niemal 50 gram marihuany, z której można uzyskać prawie 250 porcji handlowych tego narkotyku. Mężczyzna został po zatrzymaniu osadzony w policyjnym areszcie.

Zatrzymany usłyszał już zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających oraz zarzut tzw. przewozu wewnątrzwspólnotowego środków odurzających, ponieważ wyjaśnił, iż marihuanę przywiózł z Czech. W trakcie przesłuchania powiedział również policjantom, że narkotyki posiadał na własny użytek.

Prokurator Rejonowy w Świdnicy wobec mężczyzny zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.

Przypomnijmy, że w świetle ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii za posiadanie narkotyków grozi do 3, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość do 10 lat pozbawienia wolności.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group