Poniedziałek, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 930
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Narodowy Dzień Sportu

Czwartek, 29 września 2022, 10:40
Aktualizacja: 10:41
Autor: red
Strzegom: Narodowy Dzień Sportu
Fot. UM Strzegom
„Narodowy Dzień Sportu” jest dniem szczególnym, gdyż zachęca wszystkich do aktywnego spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu. We wrześniu, jak co roku, w kilkuset najważniejszych placówkach sportowych w Polsce organizowany był dzień otwarty na boiskach typu „Orlik”. Polacy mogli nieodpłatnie korzystać ze specjalnie zorganizowanych treningów z wielu dyscyplin sportowych, a część z nich mogła odbyć trening z największymi sławami polskiego sportu – mistrzami i olimpijczykami.

W Strzegomiu na boisku piłkarskim rozegrany został „Turniej Piłki Nożnej Młodzieży Szkół Podstawowych”. Rozgrywki odbywały się zgodnie z zasadami zdrowej i sportowej rywalizacji, a zawodnicy bez zastrzeżeń przestrzegali zasad fair play. Wszystkim meczom towarzyszyły wielkie sportowe emocje, każda z drużyn miała bowiem kilkuosobowe grupy dopingujące swoich zawodników. Piękna pogoda umożliwiła przeprowadzenie turnieju przygotowanego przez animatorów Orlika – Henryka Zatora i Mirosława Głowiaka przy współudziale OSiR Strzegom.

W turnieju wzięło udział 5 drużyn, które grając systemem „każdy z każdym”, rozegrały 10 spotkań. Gościnnie wystąpiły drużyny z Kłaczyny, których opiekunem był R. Matkowski.

Cały turniej zakończył się wygraną wszystkich uczestników. Mecze połączyły dobrą zabawę z pełnym zaangażowaniem zawodników. Wszystko przebiegało w sympatycznej atmosferze, chodź było czuć ducha walki we wszystkich drużynach. Uczestnicy wykazali się niezwykłą szybkością, sprawnością i zgraniem. Każdy uczestnik turnieju otrzymał pamiątkowy medal, a drużyny zwycięski pamiątkowy puchar.

Poprzez „Narodowy Dzień Sportu” chcieliśmy pokazać, jak szeroka jest sportowa oferta Polski; dać możliwość spróbowania własnych sił każdemu, kto będzie chciał wziąć udział w imprezie oraz promować sport i aktywny tryb życia!

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group