Piątek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 939
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Nasi policjanci na podium w finale wojewódzkiego turnieju par patrolowych ,,Patrol Roku 2017’’

Sobota, 24 czerwca 2017, 15:52
Autor: red
REGION: Nasi policjanci na podium w finale wojewódzkiego turnieju par patrolowych ,,Patrol Roku 2017’’
Fot. KPP Świdnica
Ponad 120 najlepszych policjantów służb patrolowo – interwencyjnych z Dolnego Śląska stanęło do wspólnej rywalizacji w ramach XXIV edycji wojewódzkiego finału turnieju ,,Patrol Roku 2017’’. Podczas zawodów funkcjonariusze wzięli udział m.in. w takich konkurencjach jak strzelanie i test wiedzy zawodowej, musieli także pokonać specjalny tor przeszkód. Zawody pozwoliły na wyłonienie dwóch najlepszych patroli policyjnych, które wezmą teraz udział w finale ogólnopolskim na terenie Szkoły Policji w Słupsku.

Za nami wojewódzki finał Turnieju Par Patrolowych „Patrol Roku 2017”. Dolnośląscy policjanci do wspólnej rywalizacji o tytuł najlepszej pary patrolowej tym razem stanęli na terenie obiektów Akademii Wychowania Fizycznego przy ul. Paderewskiego 35 we Wrocławiu.

Była to XXIV edycja zawodów „Patrol Roku” dla policjantów prewencji, których głównym celem jest podnoszenie poziomu wiedzy oraz umiejętności zawodowych policjantów pełniących, na co dzień służbę patrolowo - interwencyjną, a także wyrabianie nawyku współdziałania w patrolu, opartego na wzajemnym zaufaniu do kompetencji i profesjonalizmu.

Zawody w skali kraju przeprowadzane są zawsze dwustopniowo:
• eliminacje I stopnia na szczeblu komend miejskich i powiatowych oraz komisariatów specjalistycznych Policji,
• eliminacje II stopnia - finał wojewódzki na szczeblu Komendy Wojewódzkiej Policji,
• finał ogólnopolski - zawody na szczeblu centralnym.

Policjanci wzięli udział w konkurencjach takich jak:
• sprawdzian z wiedzy zawodowej,
• pokonywanie policyjnego toru przeszkód,
• strzelanie sytuacyjne.

Zawody odbywały się w duchu sportowej rywalizacji. Po kilkugodzinnych zmaganiach wyłoniono najlepsze patrole policyjne z naszego województwa.

I miejsce zajął patrol z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu w składzie post. Bartosz Staroń i post. Wojciech Wosiak.
II miejsce zajął patrol z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy w składzie sierż. Dawid Gierat i st. post. Michał Rzepecki.
III miejsce zajął patrol z Komendy Powiatowej Policji w Strzelinie w składzie asp. Michał Grondys i post. Jakub Wojtala.

Dolny Śląsk w ogólnopolskim finale, który odbędzie się na terenie Szkoły Policji w Słupsku reprezentować będą teraz policjanci z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu i Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group