Niedziela, 14 kwietnia
Imieniny: Justyny, Waleriana
Czytających: 1290
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jaworzyna Śląska: Nastrojeni do życia

Piątek, 28 kwietnia 2023, 13:42
Autor: red
Jaworzyna Śląska: Nastrojeni do życia
Fot. organizatorzy
Muzyka klasyczna, tango, utwory inspirowane muzyką filmową – w niezwykłą podróż muzyczną zabierze mieszkańców Jaworzyny Śląskiej akordeonista Tomasz Drabina. Na niezwykły koncert „Nastrojeni do życia” z okazji święta Narodowego Trzeciego Maja zapraszają Samorządowy Ośrodek Kultury i Biblioteka Publiczna oraz parafia pw. św. Józefa Oblubieńca NMP w Jaworzynie Śląskiej.

Podczas występu będzie można usłyszeć nie tylko muzykę klasyczną, ale także tanga, walce paryskie, utwory inspirowane muzyką filmową oraz własne kompozycje akordeonisty.

Koncert rozpocznie się w kościele parafialnym pw. św. Józefa Oblubieńca NMP w Jaworzynie Śląskiej o godz. 12.00, po mszy świętej. Wstęp na koncert jest wolny.

Tomasz Drabina jest akordeonistą, kompozytorem, pedagogiem, absolwentem klasy akordeonu Akademii Muzycznej w Poznaniu, laureatem licznych konkursów i festiwali oraz stypendystą ministra kultury i sztuki. Od 2007 roku tworzy i pracuje w Krakowie.

Zakres jego zainteresowań muzycznych obejmuje argentyńskie i polskie tanga, paryską muzykę w stylu musette, folklor Bałkanów i Karpat, piosenkę francuską i polską, muzykę filmową oraz melodie klezmerskie. Repertuar budowany w oparciu o powyższe gatunki i wzbogacany własnymi kompozycjami o filmowo-ilustracyjnym charakterze prezentuje w recitalach „Tomasz Drabina. Inspiracje”, „Tomasz Drabina. Tangreen” i „Tomasz Drabina. Nastrojeni do życia”. Miłośnikom współbrzmienia akordeonu z innymi instrumentami muzyk proponuje twórczość grupy „Aviaccord”, której repertuar jest oparty na etnofolku Bałkanów i Polski oraz na kompozycjach własnych. Założona przez niego formacja „Tangreen”, inspirując się tangiem z Argentyny i z Polski, wykonuje jego tradycyjne i autorskie aranżacje, natomiast kwartet „Aviaccord–musette” prezentuje stylową piosenkę francuską i polską XX-lecia międzywojennego. Akordeonista współtworzy również kapelę góralską „Smerek”, która bazuje na oryginalnym folklorze kultur łuku Karpat (Polski, Słowacji, Ukrainy i Rumunii) i czerpie z tradycji muzycznych przekazywanych w tamtych regionach od wielu pokoleń.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group