Środa, 17 lipca
Imieniny: Anety, Bogdana, Jadwigi
Czytających: 988
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Nauczyciele „Mechanika” uhonorowani

Środa, 19 października 2011, 1:44
Aktualizacja: 1:45
Autor: red.
Wałbrzych: Nauczyciele „Mechanika” uhonorowani
Fot. użyczone
Dzień Edukacji Narodowej to święto ludzi realizujących swoje życiowe pasje w zawodzie nauczyciela. To okazja do złożenia pedagogom podziękowań za trud włożony w edukację i wychowanie młodych pokoleń, za kształtowanie ich postaw i charakterów. To również czas do życzenia nauczycielom sukcesów, entuzjazmu i radości z efektów podejmowanych działań.

Taki właśnie charakter miała uroczystość wręczenia nagród i odznaczeń państwowych dla dolnośląskich nauczycieli wyróżnionych za ich sukcesy dydaktyczne i wychowawcze oraz za wkład wniesiony w rozwój polskiej edukacji, która odbyła się 13 października 2011 roku w Sali Balowej Zamku Książ.

Słowa, które zostały w tym dniu powiedziane, że: „może zmieniać się świat, może zmieniać się rzeczywistość, mogą zmieniać się uczniowie – ale zawód i powołanie nauczyciela pozostają niezmienne, cały czas ważne, cenne i niezastąpione” w pełni oddają rangę uroczystości.

Wśród wyróżnionych znaleźli się również pedagodzy Zespołu Szkół Mechanicznych w Świdnicy, których sukcesy na niwie oświatowej, trud włożony w edukację i wychowanie młodzieży oraz niezmierzony czas poświęcony szkole zostały docenione przez najwyższe władze państwowe i oświatowe. To wydarzenie bardzo podniosłe dla nauczycieli i prestiżowe dla szkoły.

Odznaczenia państwowe przyznane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej otrzymali:
Medal złoty za długoletnią służbę – Wiesław Bylicki
Medal srebrny za długoletnią służbę - Edward Dzikowski

Medal Komisji Edukacji Narodowej przyznany przez Ministra Edukacji Narodowej otrzymały: Grażyna Kubiczek oraz Dorota Fortuna-Rataj

Odznaczenia przyznane przez Prezydenta RP wręczyła nauczycielom Wicewojewoda Dolnośląski Ilona Antoniszyn – Klik, a medale KEN Dolnośląski Kurator Oświaty Beata Pawłowicz. W uroczystości uczestniczył również starosta świdnicki Zygmunt Worsa.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
100%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group