Niedziela, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 978
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Nauczyciele seniorzy świętowali

Czwartek, 13 października 2016, 11:43
Autor: red
Żarów: Nauczyciele seniorzy świętowali
Fot. UM Żarów
Jak co roku emerytowani nauczyciele z gminy Żarów świętowali Dzień Edukacji Narodowej.

Tradycyjne spotkanie było okazją do wspólnych rozmów, złożenia najlepszych życzeń oraz gratulacji dla nauczycieli. Sekcja emerytowanych nauczycieli żarowskiego Oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego od lat organizuje obchody Dnia Edukacji Narodowej.

Podczas spotkań seniorzy wspominają dawne lata oraz dyskutują o bieżącej sytuacji polskiego szkolnictwa. Dziś, na ich ręce najserdeczniejsze życzenia składała Sylwia Pawlik sekretarz gminy oraz Urszula Rurarz dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Żarowie.
- Nauczyciel to osoba, która swoją pasją i zaangażowaniem wpływa na młodych ludzi, kształtując nowe pokolenia. Nie mam żadnych wątpliwości, co do tego, że do tej pracy trzeba mieć powołanie. Dziękuję za Wasze zaangażowanie i wciąż wielką troskę o naszą żarowską oświatę - mówiła podczas spotkania z nauczycielami seniorami sekretarz gminy Sylwia Pawlik.

Jak podkreślała przewodnicząca Związku Nauczycielstwa Polskiego w Żarowie Krystyna Domańska, byli nauczyciele uczestniczą czynnie w pracach oświaty i wciąż pamiętają o tym, jak ważna jest edukacja.
- W naszej gminie jest dużo dobrych nauczycieli i co do tego nie mam żadnych wątpliwości. Są nimi zarówno ci, którzy przeszli już na zasłużoną emeryturę, jak i obecni, poświęcający się dla dobra najmłodszych i oddający im swoją wiedzę, doświadczenie oraz serce. Z radością obserwuję dziś, jak bardzo zmieniają się nasze szkoły i trochę zazdroszczę naszym młodszym nauczycielom, że mogą uczyć w tak dobrych warunkach. Żeby wykonywać tą wcale nie łatwą misję trzeba być nauczycielem z powołania. To jest wyznacznik dobrego nauczycielstwa - podkreślała Krystyna Domańska prezes żarowskiego Związku Nauczycielstwa Polskiego.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group