Piątek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 937
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Naukowe wydarzenia dla młodych świebodziczan

Środa, 23 lutego 2011, 20:16
Aktualizacja: 20:18
Autor: red.
Świebodzice: Naukowe wydarzenia dla młodych świebodziczan
Fot. UM Świebodzice
Fizyka i chemia może być ciekawa – udowadniają to od lat uczniowie Gimnazjum nr 1 w Świebodzicach, organizując festiwale nauki, kolejna taka impreza już 1 marca (wtorek). W mieście rozpoczęły się już zajęcia i warsztaty w ramach projektu „Bądź aktywny, nie pasywny”. Jest to projekt unijny, skierowany na aktywację dzieci mających problemy w nauce. Bierze w nim udział dwudziestka dzieci z klas I–III Szkoły Podstawowej nr 3 w Świebodzicach, w tym dzieci romskie.

W VI Szkolnym Festiwalu Nauki w gimnazjumwezmą udział uczniowie klas szóstych świebodzickich szkół podstawowych oraz uczniowie z gimnazjum. Podczas festiwalu uczniowie prezentują bardzo ciekawe doświadczenia z zakresu fizyki i chemii, często w humorystyczny i bardzo interesujący sposób. Festiwal rozpocznie się o godzinie 9.15 prezentacją wybranych doświadczeń przyrodniczych przedstawioną przez uczniów z Klubu Młodego Odkrywcy, który działa w G1, po czym wszyscy zostaną zaproszeni do wspólnego eksperymentowania. Organizatorami festiwalu są Elżbieta Lenik i Katarzyna Cabanek, opiekunowie Klub Młodego Odkrywcy przy Publicznym Gimnazjum Nr 1 w Świebodzicach

Projekt realizowany w SP 3 z kolei ma na celu zmniejszenie dysproporcji edukacyjnej wśród uczniów, zwiększenie oferty edukacyjnej dla dzieci, rozwijanie kreatywności. W ramach zaplanowanych działań dzieci będą brały udział w zajęciach artystycznych, w warsztatach dziennikarskich; będą też z nimi prowadzone zajęcia psychoedukacyjne. Dzieci wyjadą na wycieczkę do Wrocławia do TVP, gdzie nakręcą film o szkole i przygotują wystawę. Dzieci świetnie bawią się podczas warsztatów. Szczególną radość sprawiają im zajęcia plastyczne. Podczas zajęć uczestnicy dostają napoje i słodycze oraz różnego rodzaju materiały potrzebne do wykonania prac. Pieniądze przeznaczone na realizację projektu to 40,099,40 zł, w 100% finansuje je Europejski Fundusz Społeczny.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group