Czwartek, 6 października
Imieniny: Artura, Brunona
Czytających: 869
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Marcinowice: „Nawzajem sobie potrzebni”

Poniedziałek, 5 marca 2018, 9:24
Aktualizacja: 10:26
Autor: red
Marcinowice: „Nawzajem sobie potrzebni”
Fot. UG Marcinowice
Szkoły z terenu gminy Marcinowice przystąpiły do programu „Nawzajem sobie potrzebni” w ramach Koalicji na Rzecz Zdrowego Starzenia się, którego członkiem jest gmina Marcinowice.

Celem programu jest przede wszystkim rozwijanie wśród dzieci i młodzieży pojmowania starości, jako naturalnej fazy rozwoju człowieka, przeciwdziałanie negatywnym stereotypom, kształtowanie pozytywnego myślenia o starości, jako o radosnym, ciekawym i aktywnym etapie życia.

W czwartek 1 marca br. dyrektorzy szkół, wraz ze szkolnymi koordynatorami projektu i edukatorami wzięli udział w uroczystej inauguracji tego wyjątkowego projektu. W uroczystości uczestniczył także wójt gminy Pan Władysław Gołębiowski, sekretarz gminy Pani Alicja Synowska oraz przedstawiciele władz samorządów będących członkami Koalicji.

Do programu przystąpiło 19 placówek z powiatu dzierżoniowskiego i świdnickiego. We wszystkich szkołach i przedszkolach od marca do czerwca odbywać się będę wyjątkowe zajęcia z edukatorami, którzy dzielić się będą z dziećmi i młodzieżą swoimi pasjami, zainteresowaniami i wiedzą.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group