Sobota, 20 kwietnia
Imieniny: Agnieszki, Czesława
Czytających: 1510
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Nazistowskie symbole na kościele

Sobota, 20 stycznia 2024, 11:12
Aktualizacja: 16:14
Autor: red
Świdnica: Nazistowskie symbole na kościele
Fot. KPP Świdnica
Nawet do 10 lat pozbawienia wolności grozi 52–letniemu mieszkańcowi powiatu świdnickiego, który na zabytkowym murze otaczającym kompleks Kościoła Pokoju pozostawił po sobie wulgarne napisy oraz symbole nawiązujące do symboliki nazistowskiej.

Do zdarzenia doszło w nocy 12 stycznia 2024 roku.

Prokuratura Rejonowa w Świdnicy wszczęła śledztwo w sprawie publicznego znieważenia konstytucyjnego organu Rzeczpospolitej Polskiej, poprzez namalowanie środkiem chemicznym na zabytkowym murze, otaczającym kompleks Kościół Pokoju obraźliwych, wulgarnych napisów nadwiązujących do symboliki nazistowskiej, a także uszkodzenia zabytku będącego dobrem o szczególnym znaczeniu dla kultury.

Policjanci Wydziału Kryminalnego świdnickiej komendy od pierwszych godzin po zgłoszeniu pracowali nad sprawą, wykonując czynności w niezbędnym zakresie.

To pozwoliło im w toku dalszych czynności ustalić sprawcę tego czynu. Okazał się nim 52-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego

Policjanci składają podziękowania dla mieszkańców Świdnicy za pomoc w ustaleniu sprawcy tego czynu, który 18 stycznia został zatrzymany w policyjnym areszcie. W Prokuraturze Rejonowej w Świdnicy usłyszał zarzuty w tej sprawie. O dalszym losie 52-latka zdecyduje Sąd. Mężczyźnie grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
50%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
50%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group