Poniedziałek, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 896
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica/powiat świdnicki: Nie bądź obojętny na los osób w trudnej sytuacji życiowej

Niedziela, 3 lutego 2019, 13:17
Aktualizacja: Poniedziałek, 4 lutego 2019, 9:20
Autor: red
Świdnica/powiat świdnicki: Nie bądź obojętny na los osób w trudnej sytuacji życiowej
Fot. KPP Świdnica
Okres zimowy to spadki temperatury, a co za tym idzie zagrożenie dla życia i zdrowia osób bezdomnych, samotnych, w podeszłym wieku i nietrzeźwych. Zagrożenie to dotyczy przebywających w pomieszczeniach nieogrzewanych, opuszczonych a także na wolnym powietrzu. W związku z trwającym okresem zimowym 2018/2019, świdniccy policjanci kolejny raz realizują działania dotyczące przeciwdziałania zagrożeniom życia i zdrowia osób bezdomnych i bezradnych.

A w związku z tym na terenie powiatu prowadzone są wzmożone kontrole miejsc, w których mogą przebywać wymienione osoby, w celu udzielenia im niezbędnej pomocy.

Policjanci w ramach Akcji „ZIMA” podejmują działania mające na celu zapobieganie nieszczęśliwym zdarzeniom, a przede wszystkim:
• kontrolują miejsca, w których przebywają osoby bezdomne i samotne, a następnie przekazują informacje w tym zakresie służbom pomocy społecznej i władzom samorządowym,
• zwracają uwagę na osoby nietrzeźwe przebywające na wolnym powietrzu i w przypadku stwierdzenia zagrożenia ich życia lub zdrowia, podejmują wobec nich interwencje mające na celu doprowadzenie ich do miejsca zamieszkania lub wytrzeźwienia w Pomieszczeniu Dla Osób Zatrzymanych w Komendzie Powiatowej Policji w Świdnicy,
• kontrolują w trakcie służby - zwłaszcza nocnej, dworce, przystanki, ciągi kanalizacyjne, węzły ciepłownicze, opuszczone budynki, ogródki działkowe, pod kątem przebywania tam osób samotnych i bezdomnych, proponują im noclegi oraz posiłki w ośrodkach pomocy społecznej lub innych placówkach pomocowych.

Świdniccy funkcjonariusze apelują do wszystkich mieszkańców powiatu o informowanie policji o każdej zauważonej osobie leżącej lub siedzącej na ziemi, ławce, przystanku, w altanie ogrodowej, która mogłaby być narażona na wyziębienie. Nie bądźmy obojętni wobec takiej sytuacji, być może nasza pomoc przyczyni się do tego, że uratujemy komuś życie. Informacje można przekazywać telefonicznie na numer alarmowy 112 lub do najbliższej jednostki policji.

W ramach akcji prowadzona jest także współpraca z organami samorządu terytorialnego oraz organizacjami i placówkami społecznymi, które zobligowane są do udzielenia pomocy osobom potrzebującym. Działania te mają charakter "pomocowy", a nie represyjny, w związku z tym policjanci udzielają wszelkiej pomocy w dotarciu do placówek bezdomnym oraz innym osobom wymagającym opieki. Jeden telefon może uratować życie.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group