Poniedziałek, 15 lipca
Imieniny: Henryka, Włodzimierza
Czytających: 731
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Żarów: Nie bądźmy obojętni

Niedziela, 5 lutego 2012, 8:54
Aktualizacja: 8:56
Autor: red
Gmina Żarów: Nie bądźmy obojętni
Fot. użyczone
W związku z zapowiadanymi falami silnych mrozów apelujemy do wszystkich mieszkańców naszej gminy o rozwagę. Pamiętajmy o właściwym ubiorze, nie przebywajmy poza domem dłużej niż to konieczne. Pamiętajmy również o właściwym użytkowaniu wszelkiego rodzaju grzejników elektrycznych zgodnie z ich przeznaczeniem i instrukcją obsługi.

Zima jest szczególnie trudnym okresem dla osób bezdomnych, pozostawianie ich bez pomocy może zagrażać ich życiu. Dlatego zwracamy się do wszystkich mieszkańców gminy Żarów o pomoc dla takich osób bezdomnych i nietrzeźwych. Jeżeli nie możemy pomóc sami, możemy powiadomić o tym odpowiednie jednostki: Urząd Miejski w Żarowie (nr tel. 74-85-80-591), Ośrodek Pomocy Społecznej w Żarowie (nr tel. 74-85-80-745) oraz Komisariat Policji w Żarowie (nr tel. 74-85-80-577, 74-85-80-507, numery skrócone 112, 997). W tych trudnych warunkach zimowych pamiętajmy również o naszych sąsiadach, chorych, samotnych lub zbyt ubogich, aby nie zostawiać ich samych i wspierać swoją pomocą.

Apelujemy także do rodziców i opiekunów o szczególny nadzór w zakresie bezwzględnego zakazu wykorzystywania zamarzniętych rzek, jezior, stawów i innych zbiorników wodnych jako ślizgawek. Są to miejsce bardzo niebezpieczne, a podczas zabaw na terenie zbiorników wodnych zbyt często dochodzi do tragedii. Przestrzegajmy więc podstawowych zasad bezpieczeństwa.

Zima to również trudny czas w egzystencji zwierząt. Zwracamy się z apelem, aby zwłaszcza podczas gwałtownych spadków temperatury zadbać o naszych czworonożnych i skrzydlatych przyjaciół. Nie bądźmy obojętni, pomagajmy sami lub zwracajmy się o pomoc do wszystkich odpowiedzialnych jednostek.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group