Poniedziałek, 6 lutego
Imieniny: Doroty, Pawła
Czytających: 812
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Nie dały się oszukać

Wtorek, 9 grudnia 2014, 10:50
Aktualizacja: 15:36
Autor: red.
Świdnica: Nie dały się oszukać
Fot. archiwum
Kampania informacyjno – prewencyjna realizowana przez świdnicką policję, a dotycząca oszustw metodą „na wnuczka”, przynosi efekty. Coraz częściej, dzięki informacjom i ostrzeżeniom przekazywanym przez funkcjonariuszy, potencjalni pokrzywdzeni na dają się nabrać. Tak było i tym razem na terenie Świdnicy. Sprawcy próbowali wyłudzić 30 tysięcy złotych. Dzięki postawie potencjalnych pokrzywdzonych, próby oszustw spełzły na niczym.

Kampania informacyjno – prewencyjna realizowana przez świdnicką Policję, a dotycząca oszustw metodą „na wnuczka”, przynosi efekty. Coraz częściej, oprócz informacji o osobach pokrzywdzonych, docierają do Policji informacje o kolejnych starszych osobach, które postępując zgodnie ze wskazówkami przekazywanymi przez funkcjonariuszy, uniemożliwiają oszustom popełnienie przestępstwa na ich szkodę.

Tak było i tym razem na terenie Świdnicy. W piątek 5 grudnia sprawcy podając się przez telefon za członków rodziny, próbowali wyłudzić od dwóch mieszkanek Świdnicy pieniądze. 86-latka została telefonicznie poinformowana o wypadku , w którym uczestniczył jej syn, oszuści żądali 30 tysięcy złotych. Kobieta odłożyła telefon. Drugi przypadek dotyczy 77-letniej świdniczanki, którą telefonicznie poinformowano o wypadku drogowym córki. Kobieta nie wysłuchała do końca rozmowy - rozłączyła połączenie.
To kolejne już osoby z terenu powiatu świdnickiego, które nie dały się oszukać.

Oszuści najczęściej opowiadają o wypadkach drogowych, których sprawcami są bliscy starszych osób. Przekazują informację, że jedynym sposobem na załatwienie sprawy i uniknięcie odpowiedzialności jest przekazanie pieniędzy za pośrednictwem kuriera z policji lub prokuratury. Nie wierzmy takim osobom i pod żadnym pretekstem nie przekazujmy im żadnych pieniędzy.

PAMIĘTAJMY!
- Oszuści żerują na ludzkiej naiwności.
- Zachowajmy szczególną ostrożność.
- Zadbajmy o swoich bliskich zwłaszcza tych w podeszłym wieku i uczulmy ich na tego typu zachowania. Wystarczy tylko zachowywać kilka podstawowych zasad bezpieczeństwa.
- Nie należy podawać przez telefon żadnych wiadomości dotyczących naszego mieszkania, oszczędności.
- Nie podawajmy przez telefon kiedy przebywamy w domu i z kim mieszkamy.
- Nie przekazujmy gotówki i żadnych innych rzeczy osobom nieznanym.
- Nie wpuszczajmy do domu osób, których nie znamy.
- Wystarczy jeden telefon do krewnego na znany numer, aby potwierdzić czy rzeczywiście członek rodziny potrzebuje wsparcia finansowego.
- Zastosujmy się do tych kilku prostych rad zanim utracimy oszczędności, niejednokrotnie całego życia.
- W takich przypadkach prosimy o natychmiastowy kontakt z Policją pod bezpłatnym numerem 997.

(KPP Świdnica)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group