Piątek, 12 kwietnia
Imieniny: Damiana, Juliusza
Czytających: 1536
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

powiat świdnicki: Nie dorobił się na kryptowalutach

Sobota, 17 września 2022, 11:59
Autor: red
powiat świdnicki: Nie dorobił się na kryptowalutach
Fot. KPP Świdnica
Do świdnickich policjantów zgłosił się 40–latek, który padł ofiarą oszustów działających na rynku kryptowalut. Mężczyzna na jednej ze stron internetowych znalazł reklamę dotyczącą wydania nowej wirtualnej monety.

Do świdnickich policjantów zgłosiła kolejna osoba, która została oszukana przy transakcjach internetowych, 40– letni mieszkaniec naszego powiatu, chcąc zarobić na kryptowalutach, stracił ponad 160 tysięcy złotych.

Jak wynikało z jego relacji na jednej ze storn internetowych znalazł newsa o nowej wirtualnej monecie, wypełnił formularz podając swój numer telefonu. Po jakimś czasie zadzwoniła do niego kobieta, która przestawiała się jako konsultantka tej firmy. Kobieta oświadczyła, że utworzyła już dla 40-latka konto na platformie, następnie zweryfikowała dane mężczyzny oraz przekazała informację, że w najbliższym czasie z 40-latkiem skontaktuje się jego osobisty doradca finansowy. Na kontakt nie trzeba było długo czekać, bo jeszcze tego samego dnia „rzekomy doradca” nawiązał kontakt.

Rozmówca opowiedział mężczyźnie jak w krótkim czasie można sporo zarobić. Kilkukrotnie kontaktował się z 40-latkiem namawiając na inwestycje oraz oferując swoją pomoc.

Przyszłe inwestycje mężczyzna rozpoczął od zainstalowania na swoim tablecie wskazanej przez rzekomego konsultanta „specjalnej aplikacji do obsługi platformy inwestycyjnej”. Ta „specjalna aplikacja” okazała się niczym innym jak oprogramowaniem umożliwiającym zdalne sterowanie systemem operacyjnym przez Internet, po zainstalowaniu którego konsultant uzyskał dostęp do tego co działo się na urządzeniu 40-latka.

Kolejnego dnia konsultant namówił 40-latka na pierwsze inwestycje i polecił zrobić przelew, potem kolejny. W efekcie 40-latek przelał kwotę ponad 160 tysięcy złotych na konto inwestycyjne z którego oszuści pieniądze przelali na inne konta.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group