Czwartek, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 677
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kraj: Nie poczytasz w sądzie…

Poniedziałek, 18 stycznia 2016, 8:59
Aktualizacja: 12:28
Autor: opr.red.
Kraj: Nie poczytasz w sądzie…
Fot. red.
Wkrótce ma wejść w życie katalog tytułów prasowych, które będą dostępne w sądach.

Może brzmieć to trochę śmiesznie, bo z cenzurą nie mamy do czynienia od dłuższego czasu, ale Ministerstwo Sprawiedliwości przygotowało pewną niespodziankę. Na czym ona ma polegać? Otóż teraz nie każda gazeta będzie dostępna w murach sądowych.

Resort kierowany przez Zbigniewa Ziobrę i Patryka Jakiego ma w planach wprowadzić w życie katalog tytułów prasowych dostępnych dla pracowników sądów w Polsce. Wśród tych, które mają być dostępne, są m.in. „wSieci” oraz „Nasz Dziennik”. Sędziowie nie poczytają już sobie „Gazety Wyborczej” czy „Newsweeka” lub „Polityki”.

Patryk Jaki, który w rządzie Beaty Szydło, pełni funkcję Wiceministra Sprawiedliwości, wysłał do sądów listę tytułów, które można prenumerować. Na takiej liście znalazło się 146 tytułów. 140 z nich stanowią pozycje specjalistyczne i prawnicze. Sześć pozostałych to prasa ogólnotematyczna. Na liście znalazły się: „Nasz Dziennik", „Rzeczpospolita", „Dziennik Gazeta Prawna", wybrany dziennik regionalny, „wSieci" oraz „Do Rzeczy".

- W kwestii doboru tytułów kierowałem się pluralizmem. Skoro przez ostatnie 10 lat preferowane były tytuły takie jak „Wyborcza", to teraz czas na inną prasę - argumentuje Jaki w rozmowie z serwisem wyborcza.pl i dodaje: - Lista tytułów prasowych nie jest żadną nowością, ona funkcjonowała zawsze.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group