Czwartek, 18 sierpnia
Imieniny: Heleny, Karoliny
Czytających: 874
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Nie przyjechał? Reaguj!

Poniedziałek, 11 kwietnia 2011, 15:07
Aktualizacja: 21:20
Autor: GrA
Świdnica: Nie przyjechał? Reaguj!
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Nie od dziś wiadomo, że komunikacja miejska wywołuje sporo emocji wśród mieszkańców Świdnicy. Tych, którzy narzekają na ciągłe spóźnienia, brak przyjazdu, czy nieuprzejmych kierowców, nie brakuje.

- Z usług komunikacji miejskiej korzystam właściwie codziennie. I muszę przyznać, że często zdarza się tak, że autobusy zwłaszcza w szczycie albo nie przyjeżdżają wcale albo się spóźniają - żali się świdniczanka Bożena. Takich uwag czekając na przyjazd autobusu na przystankach można usłyszeć wiele.

Tymczasem mało kto swoje uwagi zgłasza Miejskiemu Przedsiębiorstwu Komunikacyjnemu w Świdnicy. - Interwencje i zgłoszenia mamy, ale nie są one nagminne i częste - mówi prezes świdnickiego Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej Wiktor Karol. - Nie raz jest tak, że opóźnienie może z czegoś wynikać, na przykład z zakorkowanego miasta czy z awarii.

Gdy sytuacja powtarza się na jakieś linii i trasie nagminnie, warto to zgłosić. - Jesteśmy w stanie sprawdzić po powrocie autobusu do zajezdni, o której autobus był na danym przystanku, czy otworzył drzwi - dodaje Wiktor Karol. Świdnickie autobusy są bowiem wyposażone w specjalny system komputerowy. – To bardzo wiarygodne. Możemy sprawdzić, co działo się z autobusem nawet po miesiącu – wyjaśnia Wiktor Karol.

Przy minimalnych spóźnieniach warto jednak wziąć pod uwagę zewnętrzne czynniki wpływające na opóźnienie autobusu. – Miasto jest coraz bardziej zakorkowane, a i układ komunikacyjny w Świdnicy nie jest najlepszy. Ponadto musimy też wciąż pod uwagę odbywające się w tej chwili remonty na świdnickich drogach – tłumaczy Wiktor Karol.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group