Niedziela, 23 stycznia
Imieniny: Łukasza, Marii
Czytających: 658
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Nie tylko zabawa jest najważniejsza

Sobota, 23 lutego 2013, 16:41
Aktualizacja: 16:43
Autor: red.
Żarów: Nie tylko zabawa jest najważniejsza
Fot. UM Żarów
Żarowskie przedszkolaki chcą być optymistami. Uczą się nie tylko wyrażania swoich uczuć, ale również umiejętności słuchania innych i komunikowania się z rówieśnikami i dorosłymi.

Projekt „Dziecięce uczucia tęczą malowane”, który realizowany jest w Bajkowym Przedszkolu pomaga najmłodszym rozpoznawać emocje.

– W ramach realizacji tego projektu, raz w miesiącu w każdej grupie wiekowej nasze przedszkole organizuje zajęcia i zabawy zainspirowane wybraną barwą i uczuciem. Podczas całego cyklu zajęć, dzieci uczą się przeżywać pozytywne uczucia, charakteryzujące optymizm. Jak siedem kolorów tęczy. I tak dzień pomarańczowy oznacza radość, w dniu zielonym jesteśmy szczęśliwi, a dobroć okazujemy sobie w dniu niebieskim. Jest jeszcze dzień granatowy, w którym jesteśmy przyjaźnie nastawieni do swoich rówieśników oraz dzień czerwony, który oznacza miłość. Przedszkolaki uczą się również częściej uśmiechać w dniu żółtym i okazywać sobie empatię w dniu fioletowym – wyjaśnia autorka projektu Jolanta Nowak.

Optymistyczny projekt Bajkowe Przedszkole realizować będzie do końca maja. Do tego czasu zajęcia osnute zostaną wokół opowiadań i teatrzyków, dzięki którym najmłodsi będą mieli okazję obserwować emocje bohaterów. Rozpoznawać emocje najmłodsi uczyć się będą również podczas zajęć plastycznych, muzycznych oraz dydaktycznych.

– Harmonijny rozwój psychiki dziecka uwarunkowany jest przede wszystkim pozytywnymi uczuciami. W wieku przedszkolnym uczucia i emocje są motorem działań każdego dziecka. Im więcej uczuć pozytywnych, tym większa szansa na prawidłowy rozwój dziecka. Stąd tak istotne jest, aby nasi wychowankowie w procesie rozwoju doświadczali jak najwięcej pozytywnych uczuć, a jak najmniej negatywnych. Ponadto, kolorowe dni w naszym przedszkolu są także dobrą okazją do swobodnych i spontanicznych rozmów z dziećmi o uczuciach – dodaje współautorka projektu „Dziecięce uczucia tęczą malowane” Marzena Gierusz-Kolenda.

(UM Żarów)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group