Środa, 26 stycznia
Imieniny: Pauliny, Polikarpa
Czytających: 641
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Nie zabiorą działek

Wtorek, 10 września 2013, 13:08
Aktualizacja: 13:13
Autor: red.
Strzegom: Nie zabiorą działek
Fot. UM Strzegom
Gmina Strzegom nie będzie przejmować ogrodów działkowych w mieście i w dalszym ciągu pozostaną one w dyspozycji członków Rodzinnych Ogrodów Działkowych "Stokrotka".

- Chcę zaprzeczyć tym pogłoskom i jasno powiedzieć, że nie zamierzaliśmy i nie zamierzamy przejmować gruntów, na których zlokalizowane są ogrody działkowe w Strzegomiu - podkreśla burmistrz Strzegomia, Zbigniew Suchyta. - W uzgodnieniu z Zarządem Rodzinnych Ogródków Działkowych przejmiemy jedynie grunty terenu niezagospodarowanego w 90 % Rodzinnego Ogrodu Działkowego "Włókniarz" w Strzegomiu. W chwili obecnej trudno wypatrzyć tam działki, a widać jedynie niezagospodarowane tereny. W planie przestrzennym zagospodarowania gminy chcemy ten teren przeznaczyć pod przemysł, produkcję, a w przyszłości z możliwością powiększenia WSSE - Podstrefy Strzegom. Jeśli gmina chce się rozwijać, musi szukać nowych terenów inwestycyjnych i nie będzie to jedyna taka propozycja po zmianie planu zagospodarowania przestrzennego w obrębie 2 i 5 - dodaje burmistrz.

Przejęcie gruntów od Polskiego Związku Działkowców jako teren rodzinnego Ogrodu Działkowego "Włókniarz" w Strzegomiu, nastąpi zgodnie z zawartym porozumieniem w dniu 11 lipca pomiędzy Okręgowym Zarządem Sudeckim Polskiego Związku Działkowców w Szczawnie Zdroju a gminą Strzegom. Przedmiotem likwidacji części Ogrodów "Włókniarz" będą działki nr 376 o pow. 4,8458 ha oraz działka nr 375 o pow. 4,2504 ha, AM-35, obr. 5 Grabina, położone przy drodze krajowej nr 5 (w sąsiedztwie podstrefy). Łączna pow. gruntów to - 9,0962 ha. Likwidacja tych ogrodów wiąże się z poniesieniem przez gminę Strzegom kosztów - tytułem likwidacji ogrodów oraz kosztów związanych z wypłatą odszkodowań dla użytkowników ogródków. Wysokość odszkodowań będzie określona przez rzeczoznawcę majątkowego, który określi wartość składników majątkowych na przedmiotowych działkach. Rozliczenia - wypłatę odszkodowań z członkami Rodzinnego Ogrodu Działkowego "Włókniarz" dokona PZD. Rozliczenie to nastąpi po wykonaniu szacunku rzeczoznawcy a przekazanie terenu na rzecz gminy Strzegom nastąpi po podpisaniu protokołu zdawczo - odbiorczego po zawarciu umowy notarialnej rozwiązującej umowę wieczystego użytkowania nieruchomości.

- Na dzień dzisiejszy oczekujemy na wyrażenie zgody na likwidację części ROD "Włókniarz" w Strzegomiu przez Krajową Radę Polskiego Związku Działkowców w Warszawie. Powyższa zgoda pozwoli na ustalenie terminu zawarcia aktu notarialnego - wyjaśnia Beata Dudzińska, naczelnik Wydziału Gospodarki Nieruchomościami i Zagospodarowania Przestrzennego w Urzędzie Miejskim w Strzegomiu.

(Tomasz Wanecki)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group