Środa, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 983
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Nie zatrzymał się do kontroli

Niedziela, 6 grudnia 2020, 9:47
Aktualizacja: 10:48
Autor: red
Żarów: Nie zatrzymał się do kontroli
Fot. KPP Świdnica
Mężczyzna nie zastosował się do wydanych przez funkcjonariuszy świdnickiej „drogówki” poleceń i odjechał z miejsca kontroli drogowej, ponadto jak się okazało nie zastosował się również do wyroku Sądu o zakazie kierowania pojazdami.

1 grudnia 2020 roku tuż po godz. 8.00 rano funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego świdnickiej komendy w miejscowości Żarów, dokonywali pomiaru prędkości pojazdów poruszających się w obszarze zabudowanym.

W pewnym momencie policyjny miernik wskazał, iż nadjeżdżający z naprzeciwka pojazd marki Mercedes porusza się z prędkością o wiele większą niż dopuszczają to przepisy. Pojazd pędził 128 km/h, przy dopuszczalnej w tym miejscu prędkości do 50 km/h.

Mundurowi wydali polecenie kierującemu do zatrzymania się we wskazanym miejscu, kierujący jednak zignorował polecenia i odjechał z miejsca kontroli. Świdniccy policjanci natychmiast podjęli działania mające na celu zatrzymanie mężczyzny i długo nie trzeba było na to czekać, bo już niespełna dwie godziny później mężczyzna trafił w ręce funkcjonariuszy. W trakcie wykonywanych z 37-letnim mieszkańcem Wałbrzycha czynności, szybko wyszło na jaw co było powodem wcześniejszego takiego zachowania. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, że mężczyzna ma aktywny do marca 2021 roku zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych wydany przez Sąd Rejonowy w Legnicy.

Teraz za swoje postępowanie znów odpowie przed sądem. Grozić mu może kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Ponadto za popełnione wykroczenia min. niestosowania się do ograniczenia prędkości (art. 92kw) oraz nie stosowania się do sygnałów do zatrzymania pojazdu, w celu kontroli(art 92 par.2 kw) na mężczyznę nałożone zostały mandaty karne.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group