Sobota, 27 listopada
Imieniny: Waleriana, Maksymiliana
Czytających: 913
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Nie żyje 84–latek, który zaatakował nożem pacjentów szpitala Latwiec

Poniedziałek, 4 lutego 2019, 15:09
Autor: red
Świdnica: Nie żyje 84–latek, który zaatakował nożem pacjentów szpitala Latwiec
Fot. KMP Wałbrzych
Przypomnijmy, że 27 stycznia bieżącego roku w świdnickim szpitalu Latawiec 84–letni mężczyzna zaatakował nożem innych pacjentów i pielęgniarkę.

84-letni napastnik zmarł w piątek 1 lutego w szpitalu im. dra Alfreda Sokołowskiego na oddziale psychiatrii, gdzie został przewieziony ze świdnickiej placówki zdrowia.

Przypomnijmy, że do nieszczęśliwego zdarzenia doszło w 27 stycznia wczesnym rankiem na jednym z oddziałów szpitala w Świdnicy. 84-letni napastnik zaatakował wówczas nożem dwóch starszych mężczyzn, którzy przebywali w tej samej sali chorych. Napastnik zadawał ciosy bez opamiętania, o czym świadczy ich ilość. Starszemu z poszkodowanych mężczyzn - 98-latkowi - zadał ich blisko 30. Były to rany kłute brzucha, klatki piersiowej i głowy. Młodszy z poszkodowanych to wałbrzyski ksiądz, który doznał ran kłutych podudzia i policzka. Napastnik po tym zdarzeniu zaatakował również pielęgniarkę, którą dwukrotnie uderzył w głowę metalowym przedmiotem.

Prokuratura Rejonowa w Świdnicy wszczęła śledztwo i 84-latek miał odpowiadać za usiłowanie zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem 98-latka oraz usiłowanie zabójstwa 85-latka. Biegli, którzy zbadali stan zdrowia napastnika, wydali opinię, że cierpi on na szereg schorzeń, m.in. niedotlenienie mózgu, jest niewydolny ruchowo, a ponadto znajdował się w stanie psychozy. W takiej sytuacji 84-latka nie można było przesłuchać i postawić mu zarzutów.

W sytuacji śmierci napastnika, śledztwo wobec niego zostanie umorzone. Prokuratura zbada jednak wątek związany z narażeniem pacjentów i personelu na niebezpieczeństwo utraty życia poprzez wniesienie i posiadanie noża na terenie szpitala.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group