Niedziela, 16 stycznia
Imieniny: Waldemara, Włodzimierza
Czytających: 620
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: „Niebieskie Zakony” nominowane!

Piątek, 21 lutego 2014, 8:38
Autor: red.
Świdnica: „Niebieskie Zakony” nominowane!
Fot. archiwum
Wojciech Koryciński, autor trylogii świdnickiej i twórca Świdnickiej Środy Literackiej, znalazł się wśród pięciu osób nominowanych do wrocławskiej nagrody WARTO w dziedzinie literatury za rok 2013.

Pisarz otrzymał nominację za książkę „Niebieskie Zakony”, drugą część cyklu powieściowego osadzonego w realiach XIX-wiecznej Schweidnitz, której akcja osnuta jest wokół historii i zabytków świdnickiej katedry.

To już druga nominacja dla Wojciecha Korycińskiego do tej prestiżowej nagrody (trzy lata wcześniej nominowano jego pierwszą, debiutancką powieść „Tajemnice ulicy Pańskiej”). Druga nominacja potwierdza, że powieści Wojciecha Korycińskiego są wysoko oceniane, a sam autor należy do ciekawszych pisarzy młodego pokolenia.

Laureatów nagrody WARTO poznamy podczas uroczystej gali 5 marca 2014 r. w kinie Nowe Horyzonty. Wtedy też zostaną wręczone statuetki autorstwa wrocławskich plastyków i czeki na 10 tysięcy złotych dla zwycięzców pięciu kategorii - filmu, literatury, muzyki, sztuk wizualnych i teatru.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group