Środa, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 599
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

powiat świdnicki: Nielegalna wytwórnia krajanki tytoniowej zlikwidowana

Piątek, 4 listopada 2016, 10:35
Aktualizacja: 14:39
Autor: red
powiat świdnicki: Nielegalna wytwórnia krajanki tytoniowej zlikwidowana
Fot. KPP Świdnica
Ponad 350 kilogramów liści tytoniu bez akcyzy, 83 kilogramy krajanki tytoniowej oraz sprzęt służący do jej produkcji ujawnili podczas wspólnych działań policjanci z Wydziałów dw. z Przestępczością Gospodarczą z Wrocławia i Świdnicy, likwidując tym samym nielegalną wytwórnię funkcjonującą na terenie naszego powiatu.

2 listopada policjanci z Wydziałów dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu oraz Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy, w ramach realizacji informacji operacyjnej, przeprowadzili wspólne działania na terenie jednej z podświdnickich wsi. Według posiadanej przez funkcjonariuszy wiedzy, miała się tam znajdować nielegalna wytwórnia krajanki tytoniowej.

Informacja okazała się trafna. W pomieszczeniach magazynowych oraz zaparkowanym obok samochodzie dostawczym, policjanci ujawnili i zabezpieczyli ponad 350 kilogramów liści tytoniu bez akcyzy, 83 kilogramy krajanki tytoniowej oraz sprzęt służący do jej produkcji i porcjowania w postaci maszyny do rozdrabniania liści, noży oraz wagi elektronicznej.

Zatrzymani zostali też dwaj mieszkańcy Wrocławia, w wieku 24 oraz 30 lat, którzy w momencie wejścia przez funkcjonariuszy do pomieszczeń, pracowali przy produkcji. Podejrzewani trafili do policyjnego aresztu, a następnie usłyszeli zarzuty. Prokurator zastosował w stosunku do obu z nich dozory policyjne.

Biorąc pod uwagę ilość zabezpieczonego tytoniu, straty Skarbu Państwa z tytułu nieopłaconego podatku akcyzowego w tym przypadku oszacować można na kwotę prawie 225 tys. złotych.

Zgodnie z przepisami kodeksu karnego skarbowego, za nielegalne produkowanie oraz magazynowanie wyrobów akcyzowych grozi kara grzywny oraz pozbawienia wolności do lat 2.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group