Poniedziałek, 15 kwietnia
Imieniny: Bazylego, Tytusa
Czytających: 1189
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Nielegalny pobór

Sobota, 27 stycznia 2024, 7:48
Aktualizacja: 12:49
Autor: red
Świdnica: Nielegalny pobór
Fot. KPP Świdnica
Świdniccy policjanci przypominają, że nielegalne podłączenie się do instalacji elektrycznej z pominięciem urządzeń pomiarowych jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności do 5 lat. Na sprawcy takiej kradzieży ciąży także obowiązek uiszczenie opłaty za nielegalny pobór energii, której wysokość może wynieść od kilku do kilkunastu tysięcy złotych.

Funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą świdnickiej komendy wspólnie z pracownikami firmy energetycznej na terenie Świdnicy przeprowadzili działania mające na celu ujawnienie nielegalnego poboru energii elektrycznej.

Czynności podejmowane z przedstawicielami firmy energetycznej sukcesywnie doprowadzają do ujawniania kolejnych przypadków nielegalnych podłączeń energii elektrycznej. Tym razem realizując własne ustalenia policjanci wraz z pracownikami firmy energetycznej „odwiedzili” 39-latkę, gdzie w lokalu mieszkalnym zajmowanym przez kobietę ujawnili nielegalnie przyłącza do instalacji elektrycznej z pominięciem urządzeń pomiarowych w miejscu po zdemontowanym układzie pomiarowym. Tym „sprytnym” sposobem 39-latka doprowadziła prąd do swojego mieszkania.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group