Piątek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 918
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Niemcy wygrywają

Poniedziałek, 1 lipca 2019, 19:29
Aktualizacja: Środa, 3 lipca 2019, 9:30
Autor: red
Reprezentanci Niemiec zdeklasowali rywali w rozegranej w Strzegomiu trzeciej rundzie Pucharu Narodów w WKKW, wygrywając konkurencję zarówno w klasyfikacji drużynowej, jak i indywidualnej. Na drugim miejscu uplasowali się Brytyjczycy, a na trzecim Holendrzy.

Niemiecki team prowadzenie objął już po ujeżdżeniu i utrzymał je do końca rywalizacji. Najlepszy wynik w drużynie i zwycięstwo w klasyfikacji indywidualnej wywalczył Michael Jung na 11-letnim fischerChipmunk FRH. Druga lokata po ujeżdżeniu, a następnie czysty cross z niewielkim spóźnieniem i bezbłędny parkur zagwarantowały mu pierwsze miejsce na podium. - Jestem bardzo zadowolony z mojego przejazdu. fisherChipmunk to świetny koń. Pogoda nie sprzyjała, ale na parkurze był skoncentrowany i świetny do jazdy, jak zwykle. Na drugie, z trzeciego miejsca po crossie awansował Brytyjczyk Ben Hobday na Shadow Man.

Trzecią lokatę objął zawodnik z Niemiec Andreas Dibowski na klaczy FRH Corrida. Lidera konkursu po ujeżdżeniu, Tima Lipsa dosiadającego konia Bayro, 6 sekundowe spóźnienie na crossie kosztowało utratę pierwszej pozycji, a jedna zrzutka na parkurze pozbawiła go miejsca na podium. Holender ostatecznie zakończył rywalizację na czwartym miejscu.

Polacy po niezbyt udanych występach podczas ujeżdżenia, po crossie awansowali z ósmej na piątą pozycję i utrzymali ją do końca rozgrywki. Najlepszy wynik w drużynie uzyskał Jan Kamiński na Seniorze, koniu polskiej hodowli. Zawodnik zaliczył trzy zrzutki na parkurze i z 22. miejsca po crossie ukończył konkurs z 25. lokatą w stawce 55 zawodników w klasyfikacji indywidualnej.

W konkursie rywalizowało osiem reprezentacji narodowych. Dla wielu z nich stawka była bardzo wysoka. Uzyskanie dobrej lokaty w klasyfikacji całego cyklu pucharowego, to szansa na awans do Igrzysk Olimpijskich w Tokio dla ekip, które nie mają jeszcze kwalifikacji.

Niedzielna konkurencja skoków przez przeszkody wyłoniła także zwycięzców konkursów w długim formacie. W CCI4*-L, najtrudniejszej rywalizacji rozgrywanej na hipodromie w Morawie, podczas której zawodnicy walczyli o kwalifikacje na sierpniowe Mistrzostwa Europy w Luhmühlen oraz przyszłoroczne Igrzyska w Tokio, wygrał Yoshiaki Oiwa dosiadający konia Bart L JRA. Japończyk po czysto przejechanym crossie awansował z drugiego miejsca po ujeżdżeniu na pozycję lidera, i nawet niewielkie przekroczenie normy czasu na parkurze nie pozbawiło go najwyższego miejsca na podium. - Mój koń, mimo że jest zmęczony pogodą, skakał dziś bardzo dobrze. Parkur skończyliśmy tylko z punktami karnymi za czas. Jestem z niego bardzo zadowolony.

Drugą i trzecią lokatę objęły reprezentantki Szwecji, kolejno Jonna Britse na klaczy Quattrino oraz Ebba Adnervik na koniu Chippieh.

W "trzech długich gwiazdkach" najlepsza była zawodniczka ze Szwajcarii Brigitte Peterhans na Grecvol de Lully, a konkurs "dwóch długich gwiazdek" wygrała Karin Donckers z Belgii na koniu Ludique du Cour des Collines.

W niedzielę rozegrano także próby terenowe konkursów w krótkim formacie i w konkursach krajowych.

Oto zwycięzcy konkursów międzynarodowych w "krótkich gwiazdkach" i klasie Intro:

CCI3*-S: Michael Jung i Wild Wave, Niemcy

CCI2*-S: Dirk Schrade i Dajara 4, Niemcy

CCI1* Intro: Clemens Croy i Sarah Bernhardt K, Austria

Zwycięzcy klas krajowych:

CNC2*: Mariusz Kleniuk i Soplica, Polska

CNC1*: Lisa Hopster i Rousseaus Mademoiselle, Niemcy

CNC L: Weronika Król i Greenline, Polska

CNC LL: Milena Pelc i Enjoy, Polska

Podczas czterech dni zawodów LOTTO Strzegom Horse Trials rozegrano łącznie 12 międzynarodowych i krajowych konkursów, w których startowało ponad 400 koni w barwach 22 krajów.

Puchar Narodów klasyfikacja:

1. Niemcy - 90,40 pkt
2. Wielka Brytania - 122,50 pkt
3. Holandia - 146,70 pkt
….
5. Polska - 195,10 pkt

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group