Czwartek, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 902
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dobromierz: Nietrzeźwy pirat drogowy zatrzymany po policyjnym pościgu

Wtorek, 27 września 2016, 9:33
Aktualizacja: 9:36
Autor: red
Dobromierz: Nietrzeźwy pirat drogowy zatrzymany po policyjnym pościgu
Fot. KPP Świdnica
Prowadzenie samochodu będąc w stanie nietrzeźwości, niezatrzymanie się do kontroli drogowej, przekroczenie dopuszczalnej prędkości i brak ważnych badań technicznych pojazdu. Taki był bilans zatrzymania po pościgu 29–letniego kierowcy przez policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy.

W okolicach Dobromierza funkcjonariusze świdnickiej „drogówki”, patrolując rejon pojazdem służbowym, zarejestrowali przekroczenie dopuszczalnej prędkości przez kierowcę osobowego peugeota. Sygnały świetlne i dźwiękowe mające na celu zatrzymanie pojazdu do kontroli nie nakłoniły kierowcy do zdjęcia nogi z gazu – widząc radiowóz rozpoczął on ucieczkę. Funkcjonariusze podjęli pościg za uciekinierem. Pirat drogowy najwyraźniej przecenił swoje umiejętności, bo zakończył jazdę na przydrożnym słupie. Kierowcą okazał się 29-letni mężczyzna. Przekroczenie dopuszczalnej prędkości nie było jedynym powodem jego ucieczki. Amator szybkiej jazdy był dodatkowo nietrzeźwy, a prowadzony przez niego samochód nie miał aktualnych badań technicznych.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Oprócz odpowiedzialności za przestępstwo, jakim jest prowadzenie samochodu będąc w stanie nietrzeźwości, zostanie on także ukarany za popełnione wykroczenia drogowe.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group