Poniedziałek, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 953
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Niezła zabawa w Miejskim Domu Kultury w Świebodzicach

Poniedziałek, 23 stycznia 2012, 14:55
Aktualizacja: Wtorek, 24 stycznia 2012, 8:59
Autor: red
Świebodzice: Niezła zabawa w Miejskim Domu Kultury w Świebodzicach
Fot. użyczone
Wielkimi krokami nadszedł w tym roku czas ferii, a wraz z nim pojawiły się pierwsze oznaki zimy. Wraz z feriami do Miejskiego Domu Kultury w Świebodzicach zawitały dzieci, które chętnie korzystają z atrakcji Zimowiska 2012.

Nasze zajęcia bawią, uczą i rozwijają, ale przede wszystkim dają dzieciom okazję do aktywnego spędzenia czasu z rówieśnikami. Podczas ferii w naszym mieście nie można się nudzić.

Za nami już mnóstwo atrakcji i zabaw. Dzieci, podzielone na grupy wiekowe, rozwijają się poprzez uczestnictwo w warsztatach tanecznych i teatralnych pod okiem profesjonalnych instruktorów. Uczestnictwo w naszych zajęciach pozwala wyładować nadmiar energii i rozwija koordynację ruchową. Dzieci kształtują swoje umiejętności przez zabawę.

Uczestnicy zimowiska spotkali się również z przedstawicielami Książańskiego Parku Krajobrazowego, którzy opowiedzieli o zasadach dokarmiania ptaków. Następnie wspólnie wybraliśmy się na ogród i do parku, żeby w naturalnym środowisku dokarmić ptaki. Na szczęście w tym dniu zima dopisała i kulki śnieżne poszły w ruch. Po powrocie ogrzaliśmy się ciepłą herbatą i odpoczęliśmy podczas oglądania bajki.

W pierwszym tygodniu ferii odwiedził dzieci instruktor Polskiego Związku Alpinizmu, który opowiedział o speleologii i zaprezentował profesjonalny sprzęt alpinistyczny. Zajęcia z Panem Bartkiem okazały się nie lada atrakcją. Zawitał do nas również Teatr Maska, który rozbawił naszą wyjątkową widownię. Losy rozkapryszonej księżniczki śledziliśmy wspólnie z dziećmi z Świetlicy Środowiskowej. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas.

Ruchu i aktywności fizycznej dzieciom też nie brakowało. Uczestniczyły w grach i zabawach na sali gimnastycznej, a zwycięzcy konkursów otrzymali nagrody. Dziękujemy dyrekcji SP 3 za udostępnienie sali.
Na koniec tygodnia czekała dzieci basenowa frajda, czyli to, co lubią najbardziej. Przed nami kolejny tydzień Zimowiska w MDK pełen przygód.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group