Piątek, 3 lutego
Imieniny: Błażeja, Oskara
Czytających: 954
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Niezły duet

Środa, 15 grudnia 2021, 11:48
Aktualizacja: 14:48
Autor: red
REGION: Niezły duet
Fot. KPP Świdnica
Policjanci zatrzymali do kontroli kierowcę VW. Mundurowi podejrzewali, że kierujący jest pod wpływem alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna był trzeźwy, ale jak się okazało 35–letni kierowca jak i jego 42–letni pasażer nie jedno mieli na sumieniu.

Podczas interwencji okazało się, że 35-letni kierujący- mieszkaniec powiatu dzierżoniowskiego jest trzeźwy. Ale i tak nie powinien wsiąść za kierownicę tego pojazdu. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, że nie posiada on uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Jednak to nie jedyne co mężczyzna miał na sumieniu. 35-latek w trakcie legitymowania i sprawdzania jego osoby cały czas był nerwowy i chciał jak najszybciej zakończyć interwencje, a wzroku nie mógł oderwać od drążka zmiany biegów. Szybko też wyszło na jaw dlaczego. W toku przeszukania pojazdu należącego do mężczyzny- pod drążkiem zmiany biegów policjanci ujawnili i zabezpieczyli „zawiniątko” z białym proszkiem. Po przebadaniu na testerze narkotykowym okazało się, że zabezpieczona substancja to amfetamina. Mężczyzna posiadał jej kilka porcji.

42-letni pasażer, również mieszkaniec powiatu dzierżoniowskiego, który podróżował z 35-latkiem także zwrócił na siebie uwagę stróżów prawa swoim zachowaniem. Na widok policjantów mężczyzna zaczął nerwowo się zachowywać. Trzęsły mu się dłonie i nie odpowiadał na żadne zadane pytanie. Kiwał tylko głową potwierdzając, bądź zaprzeczając. W trakcie legitymowania przekazał policjantom dowód osobisty na którym policjanci ujawnili „resztki” białego proszku. Na twarzy w okolicach ust mężczyzny również znajdowały się ślady białego proszku. W toku przeszukania ujawniono w jamie ustnej foliowe "zawiniątko" z zawartością białego proszku, który został zabezpieczony i przebadany na narkotesterze. Badanie potwierdziło, że jest to również amfetamina. U 42-latka zabezpieczono jej blisko 350 porcji.

Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie kierujący jak i pasażer odpowiedzą przez sądem.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group