Niedziela, 23 stycznia
Imieniny: Łukasza, Marii
Czytających: 689
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Olszany: Niezwykłe spotkanie opłatkowe w Olszanach

Sobota, 21 stycznia 2017, 14:55
Aktualizacja: Niedziela, 22 stycznia 2017, 12:57
Autor: red
Olszany: Niezwykłe spotkanie opłatkowe w Olszanach
Fot. UM Strzegom
W świetlicy wiejskiej w Olszanach 15 stycznia br. odbyło się "Spotkanie opłatkowo–noworoczne mieszkańców" organizowane przez radną Rady Miejskiej w Strzegomiu i sołtys Olszan – Stanisławę Górską, Radę Sołecką oraz zespół folklorystyczny "Olszaniacy".

Jak co roku, dzieci ze Szkoły Podstawowej w Olszanach zaprezentowały "Jasełka" przygotowane pod kierunkiem nauczycielek: Iwony Gołębiowskiej i Anny Borowiec. Mali aktorzy opowiedzieli historię narodzin Jezusa, przekazując jednocześnie uniwersalne treści. Były to chwile do zadumy i refleksji.

Gościem specjalnym spotkania była śpiewaczka operowa Chantal Prymka-Radkiewicz. W wykonaniu niezwykle utalentowanej wokalnie i aktorsko śpiewaczki, uczestnicy spotkania usłyszeli m.in.:

F. Schubert "Ave Maria"

G. Puccini "O mio babbino caro" aria Lauretty z opery Gianni Schicchi

I. Kalaman "W rytm walczyka" duet z operetki "Księżniczka Czardasza"

F. Lehar "Vilja" aria Hanny z operetki "Wesoła wdówka"

F. Lehar "Usta milczą, dusza śpiewa" duet z operetki "Wesoła wdówka"

F. Lehar "Kto me usta całuje, ten śni" aria Giuditty z operetki "Giuditta"

"O holy night" tradycyjna kolęda francuska

Kolęda "Cicha noc" zabrzmiała wyjątkowo. Piękny głos, wspaniałe utwory, osobowość artystki i "odległość" od publiczności (niemożliwa w teatrze operowym) pozwalająca zaobserwować każdy gest czy mimikę twarzy, zauroczyły słuchaczy i pozwoliły zapomnieć o codzienności. Zespół "Olszaniacy" zaśpiewał także popularne kolędy i nowsze pastorałki.

W tym roku, ze względu na chorobę, zabrakło ks. proboszcza ks. Józefa Wróbla. Przesłanie skierowane do zebranych w świetlicy przekazał ks. Wiesław Rak, zastępujący chorego kapłana w posłudze duszpasterskiej.

Po części artystycznej były oczywiście wzajemne życzenia, poczęstunek przygotowany przez panią sołtys, panie z Rady Sołeckiej i zespołu oraz długie Polaków rozmowy o wszystkim.

Spotkanie ciepłe, pełne życzliwości i wzajemnej sympatii. Ze względu na atmosferę i poziom artystyczny - wyjątkowe wydarzenie w historii Olszan.

Organizatorzy serdecznie dziękują burmistrzowi Zbigniewowi Suchycie, zastępcy burmistrza Wiesławowi Witkowskiemu, przewodniczącemu RM Tomaszowi Marczakowi za to, że znaleźli czas, mimo wielu obowiązków tego dnia, a także Marii Karkowskiej - radnej powiatowej i przedstawicielom sąsiedniego Modlęcina: sołtys Krystynie Gielacie i członkowi Rady Sołeckiej Tadeuszowi Wątroby za przybycie i uświetnienie swoją obecnością tego uroczystego spotkania mieszkańców wsi Olszany.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group