Środa, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 1024
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: NIFCO rozwija się dla siebie i dla innych

Niedziela, 22 grudnia 2013, 7:48
Autor: red.
Świdnica: NIFCO rozwija się dla siebie i dla innych
Fot. użyczone
Pracownicy świdnickiego oddziału firmy NIFCO po raz kolejny postanowili przy okazji świąt wręczyć prezent wybranej przez siebie potrzebującej organizacji. Oto przykład, że praca to nie tylko obowiązek, ale również przyjemność dawania.

21 grudnia w Hotelu Esperanto w Świdnicy pracownicy zakładu produkcyjnego NIFCO celebrowali wspólnie tradycyjną firmową Wigilię. Podczas tego uroczystego spotkania oficjalnie przekazane zostało 4 tysiące złotych na ręce Pani Elżbiety Węgrzynowicz dyrektor ośrodka Rechabilitacyjno – Edukacyjno – Wychowawczego w Świdnicy prowadzonego przez Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Świdnicy.

To nie pierwsza akcja, do której w ostatnim czasie włączył się zakład NIFCO. - Nifco od kilku już lat wspiera lokalne inicjatywy oraz lokalne organizacje. Dwa lata temu na mikołajki firma przekazała zabawki dla przedszkola Mała Akademia z Boleścina. Rok temu uczestniczyliśmy w imprezie mikołajkowej organizowanej we współpracy z Muzeum Kolejnictwa i Przemysłu na Śląsku w Jaworzynie Śląskiej, a w tym roku przyłączyliśmy się do akcji „Uszyj Jasia” dla najmłodszych pacjentów szpitala Latawiec w Świdnicy – dodaje Paweł Pieniążek.

Tegoroczne święta to wyjątkowo dobry czas dla zakładu Nifco Poland. Firma 19 grudnia odebrała w Zamku Książ w Wałbrzychu zezwolenie na prowadzenie działalności, co oznacza nowe miejsca pracy dla 180 osób. Nifco Poland w Świdnicy działa od 2007 roku. Fabryka zlokalizowana jest na terenie świdnickiej podstrefy WSSE „Inwest Park”. Nifco Poland Sp. z o.o. jest częścią japońskiej firmy macierzystej Nifco Inc. i specjalizuje się w projektowaniu, produkcji i dostawach przemysłowych łączników plastikowych, amortyzatorów i uchwytów do zastosowań motoryzacyjnych. W kolejnej hali zlokalizowanej na terenie WSSE „Invest-Park” fabryka będzie produkować plastikowe elementy dla przemysłu motoryzacyjnego. Przedsiębiorca zainwestuje co najmniej 60 mln złotych oraz zatrudni minimum 180 nowych pracowników. Nowe przedsięwzięcie będzie polegało na realizacji nowych linii technologicznych do produkcji wlotów wentylacyjnych oraz schowków samochodowych. Zakończenie inwestycji zaplanowano najpóźniej na grudzień 2016 r.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group