Środa, 12 czerwca
Imieniny: Jana, Leona
Czytających: 927
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Dobromierz: Niższy podatek

Środa, 18 listopada 2020, 15:23
Autor: red
Gmina Dobromierz: Niższy podatek
Fot. UG Dobromierz
Nowe stawki podatku od środków transportowych, przyjęcie Strategii Rozwoju Gminy Dobromierz, programu współpracy z organizacjami pozarządowymi oraz zmiany w budżecie i w wieloletniej prognozie finansowej były przedmiotem obrad listopadowej sesji Rady.

Dobromierz chce zachęcić właścicieli ciężarówek, autobusów i pozostałych pojazdów niższym podatkiem od środków transportowych. Od przyszłego roku stawki pójdą znacznie w dół - tak uchwalili radni. - Zdecydowaliśmy się na ukłon w stronę przedsiębiorców, którzy znacznie odczuli skutki pandemii. Chcemy żeby nie uciekali i płacili podatki w naszej gminie. Warto przy tym zachęcić kolejne firmy, które są zainteresowane zarejestrowaniem pojazdów właśnie u nas. Mamy nadzieję, że redukcja obciążeń przełoży się na wyższe wpływy do budżetu - komentuje wójt Jerzy Ulbin.

Zmiany tegorocznego budżetu gminy i wieloletniej prognozy finansowej miały charakter porządkowy, związany z ujednoliceniem nazwy zadania mechaniczno-biologicznej oczyszczalni ścieków w Czernicy.

Po trwającym kilka miesięcy procesie związanym z opracowaniem Strategii Rozwoju Gminy Dobromierz na lata 2021-2027, radni przyjęli przedłożony im dokument, który stanowić będzie podstawę do prowadzenia długookresowej polityki rozwoju przez władze samorządowe. Dokument wyznacza najistotniejsze kierunki rozwoju gminy, określa wizję, misję, założone obszary i cele strategiczne oraz pola i cele operacyjne. Ponadto nowa strategia rozwoju gminy wpisuje się w aktualne uwarunkowania wewnętrzne i zewnętrzne rozwoju społeczno-gospodarczego, które uległy dynamicznym zmianom oraz w perspektywę finansową Unii Europejskiej na lata 2021-2027, będąc jednocześnie spójną z dokumentami strategicznymi na poziomie regionalnym i krajowym.

Radni przyjęli, poprzedzoną konsultacjami społecznymi, uchwałę w sprawie współpracy Gminy Dobromierz z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego. Na ten cel w 2021 roku przewidziano 90 000 zł.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group